22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Mieszkańcy powiatu olsztyńskiego decydują o strategii rozwoju na najbliższą dekadę

OlsztynMieszkańcy powiatu olsztyńskiego decydują o strategii rozwoju na najbliższą dekadę

Starostwo Powiatowe w Olsztynie poinformowało, że od 9 lutego do 16 marca 2024 r. mieszkańcy powiatu, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz partnerzy społeczni i gospodarczy będą mogli wziąć aktywny udział w konsultacjach społecznych, które dotyczą prac nad projektem „Strategia Rozwoju Powiatu Olsztyńskiego do 2030 roku”. Ten kluczowy dokument ma wyznaczyć kierunek działań, które pomogą w rozwoju oraz realizacji długofalowej wizji regionu.

reklama

Starostwo poinformowało, iż mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się podczas otwartego spotkania konsultacyjnego, które odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godzinie 14:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego. Natomiast przedstawiciele samorządów lokalnych oraz partnerzy będą mieli możliwość podzielenia się swoimi uwagami na spotkaniu dzień później, 20 lutego, o godzinie 10:00 w tym samym miejscu.

Osoby zainteresowane projektem Strategii, zanim publicznie zostanie omówiony, mogą znaleźć dokument na stronie internetowej powiatu.

reklama

Informacje o przebiegu konsultacji zamieszczone zostaną na stronie internetowej Starostwa Powiatowego, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie starostwa.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz zainteresowane strony do aktywnego udziału w zbliżających się konsultacjach. Będzie to okazja, by podzielić się swoimi uwagami i zaproponować rozwiązania, które mogą znacząco wpłynąć na kształtowanie się lokalnej polityki rozwojowej. Wykorzystajmy wspólnie szansę na współdecydowanie o przyszłości powiatu olsztyńskiego.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ło matko
28 stycznia 2024 12:52

Ojojoj jak się wieśniactwu decydować dało to nawet 1 metr drogi nie powstanie. Przykładem jest północna obwodnica.

Polecane