6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Dialog otwarty: przyszłość strzelnicy w powiecie olsztyńskim i uwagi lokalnej społeczności

OlsztynDialog otwarty: przyszłość strzelnicy w powiecie olsztyńskim i uwagi lokalnej społeczności

W ramach programu Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie” na terenie powiatu olsztyńskiego planowana jest budowa nowej strzelnicy. Inicjatywa spotkała się jednak z oporem mieszkańców gminy Purda, gdzie pierwotnie planowano ją ulokować.

reklama

W Starostwie Powiatowym w Olsztynie zebrały się władze powiatu oraz przedstawiciele zainteresowanych gmin w celu omówienia dalszych kroków w związku z planowaną budową obiektu. Starosta olsztyński Andrzej Abako wyraził szacunek dla zdania lokalnej społeczności i poinformował o rozpoczęciu poszukiwań nowego miejsca na postawienie strzelnicy.

– Pozyskaliśmy 5 mln zł z programu MON. Okazało się jednak, że wybrana przez nas lokalizacja w gminie Purda, która spełniała surowe warunki bezpieczeństwa, wzbudziła sprzeciw lokalnej społeczności – powiedział Abako. Podkreślił również gotowość władz do dialogu z gminami chętnymi wspierać program.

reklama

Z kolei wicestarosta Joanna Michalska-Reda przedstawiła koncepcję strzelnicy jako obiektu wielofunkcyjnego. Zaznaczyła, że plany przewidują wykorzystanie strzelnicy na potrzeby wojska i społeczności cywilnej, w tym szkół z klasami wojskowymi oraz stowarzyszeń. Dodała także, że wojsko miałoby do dyspozycji 80 godzin miesięcznie, a reszta czasu byłaby dostępna dla innych użytkowników.

W spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Purda Teresa Chrostowska, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Drozdowski oraz płk w st. spocz. Bronisław Marciniak z Wojskowej Akademii Technicznej i Kamil Rybiński – autor koncepcji strzelnicy.

Na zakończenie spotkania uczestnicy dyskutowali o możliwych lokalizacjach i przyszłości projektu. Wyrazili też nadzieję na szybką budowę obiektu z uwzględnieniem oczekiwań i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

reklama

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kiewrownik szatni
7 lutego 2024 10:55

Nauczcie się strzelać, wcześniej was zarejestrują i jak znalazł na pierwszy front jako mięso armatnie. Tak było na Ukrainie.

Polecane
Ogłoszenia