26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Reprezentacja Olsztyna na strzeleckich Mistrzostwach Europy

OlsztynReprezentacja Olsztyna na strzeleckich Mistrzostwach Europy

Maciej Kowalewicz z Olsztyna zawalczy o medale na strzeleckich Mistrzostwach Europy, przeniesionych po wybuchu wojny na Ukrainie z Moskwy do Wrocławia. Dolny Śląsk przez najbliższe dwa tygodnie (od 5 do 18 września) będzie gościł 460 najlepszych strzelców z 35 państw.

reklama

Polskę na mistrzostwach reprezentuje 40 zawodników z kadry narodowej, którzy mają za sobą znakomite starty na arenie międzynarodowej. Ten rok obfitował bowiem w wygrane, to m.in. 6 medali na Pucharze Świata w Baku, 3 medale na Grand Prix ISSF w Grenadzie. Juniorzy o mistrzowskie tytuły będą rywalizować w dniach 6-11 września. Po nich seniorzy od 12 do 17 września, a wśród nich Maciej Kowalewicz z Klubu TS Gwardia Olsztyn. To obecnie najlepszy w Olsztynie strzelec sportowy.

Reprezentacja Olsztyna na strzeleckich Mistrzostwach Europy sport Olsztyn, Wiadomości

– Właśnie kończymy ostatni etap przygotowań na zgrupowaniu w Bydgoszczy. Czuję, że jestem dobrze przygotowany do zawodów i dam z siebie wszystko – komentuje Maciej Kowalewicz. – Właśnie dopracowuję ostatnie elementy i jadę prosto do Wrocławia, gdzie będę walczył na Mistrzostwach Europy.

reklama

A jest o co walczyć, bo poza medalami będzie się we Wrocławiu toczyła walka o pierwsze kwalifikacje na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. – Nasi zawodnicy zajmowali wysokie miejsca, więc liczymy na to że znajdą się w finałach – mówi Andrzej Kijowski, prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Reprezentacja Olsztyna na strzeleckich Mistrzostwach Europy sport Olsztyn, Wiadomości

Olsztyn to rodzinne miasto Macieja Kowalewicza. Tu urodził się i stawiał pierwsze kroki w strzelectwie sportowym. – Przygodę ze strzelectwem zacząłem w Olsztynie razem z tatą, który do dziś jest moim trenerem. To on mnie wciągnął w ten sport. I chociaż obecnie studiuje na AWF-ie we Wrocławiu, to wciąż niezmiennie jestem w Klubie TS Gwardia Olsztyn i reprezentuję mój rodzinny Olsztyn na arenie krajowej i międzynarodowej – podkreśla zawodnik.

Obecnie Maciej jest również żołnierzem, pracuje w Centralnym Wojskowym Zespole Sportowym. Razem z nim służą w tej jednostce tacy mistrzowie, jak np. najlepszy w Polsce i Europie młociarz Wojciech Nowicki czy Aleksandra Lisowska, która okazała się wielkim zaskoczeniem na ostatnich ME w lekkoatletyce w Monachium i została mistrzynią Europy w maratonie kobiet.

reklama
Reprezentacja Olsztyna na strzeleckich Mistrzostwach Europy sport Olsztyn, Wiadomości

Zawodnik z Olsztyna należy również do strzeleckiej kadry narodowej i reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej. Trenuje z najlepszymi zawodnikami Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Stawał już na podium Mistrzostw Polski i Europy, specjalizuje się w strzelaniu z karabinu.

Transmisje z najważniejszych finałów z Mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym we Wrocławiu będzie można obejrzeć na YouTube Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz International Shooting Sport Federation oraz tych organizacji.

Reprezentacja Olsztyna na strzeleckich Mistrzostwach Europy sport Olsztyn, Wiadomości

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane