0
-0.8 C
Olsztyn
czwartek, 18 grudnia, 2025
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Sołtysi na Warmii i Mazurach świętują. Uroczyste Forum w hali Urania

OlsztynSołtysi na Warmii i Mazurach świętują. Uroczyste Forum w hali Urania

Niemal tysiąc włodarzy sołectw zebranych w hali Urania w Olsztynie świętowało obchody Dnia Sołtysa. Spotkanie, które odbyło się 20 marca w ramach Samorządowego Forum Sołtysów, było okazją do celebrowania i do złożenia podziękowań sołtysom za ich trud i zaangażowanie na rzecz lokalnych wspólnot.

reklama

Obchody Dnia Sołtysa

Podczas inauguracji wydarzenia Marcin Kuchciński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, zwrócił uwagę na to, jak wiele osób pełni funkcję sołtysa w Polsce.

– Na Warmii i Mazurach mamy ich około 2,5 tysiąca – wskazał marszałek i podkreślił wagę pracy tych ludzi dla rozwoju obszarów wiejskich. Marszałek wyraził swoje uznanie i zapewnił o możliwości współpracy z samorządem województwa.

reklama

Nagrodzenie sołtysów i kół gospodyń wiejskich

Uczestnicy Forum mieli okazję wymienić się doświadczeniami i pogłębić swoje kompetencje. Niektórzy spośród nich otrzymali wyróżnienia za swoje działania – prawie 90 sołtysów zostało uhonorowanych. Wśród nich znalazła się Jadwiga Jagłowska z wsi Lisy, która wspomniała o znaczeniu pracy sołtysa w jednoczeniu wspólnot i promowaniu inicjatyw mających na celu ulepszenie życia wsi.

Samorządowe Forum Sołtysów nie pominęło również tematyki związanej z kształceniem sołtysów. Grażyna Jagłos-Dębska, wiceprezeska Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, podniosła kwestię potrzeby wsparcia merytorycznego dla sołtysów oraz zwróciła uwagę na problematykę prawomocności zebrań wiejskich.

Warto również podkreślić, że podczas uroczystości wyróżnienia otrzymały także aktywne Koła Gospodyń Wiejskich m.in. z Dźwierzut, Elgnówka, Smykówka czy Warlit Wielkich. Wszystkie one przyczyniają się do ożywiania i promowania lokalnej kultury oraz turystyki.

Organizatorzy wydarzenia

Impreza, której zakończenie uświetnił występ zespołu Enej, zgromadziła licznych parlamentarzystów z regionu, wojewodę warmińsko-mazurskiego, zarząd województwa, a także samorządowców i przedstawicieli narodowych stowarzyszeń sołtysów. Organizatorem Samorządowego Forum Sołtysów 2024 były władze województwa warmińsko-mazurskiego, wspierane przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Sołtysów.

źródło: Urząd Marszałkowski, fot: Urząd Marszałkowski

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Kursy maturalne z biologii i chemii w Olsztynie

Dlaczego warto korzystać z kursów maturalnych?

Jak wspierać organizm przy intensywnym treningu?

Odpowiednio dobrane preparaty mogą stanowić praktyczne wsparcie codziennego stylu życia.

Bransoletki męskie – jak je nosić i z czym łączyć?

Coraz więcej panów sięga po dodatki, które podkreślają ich styl i charakter.

7 pomysłów na prezent pod choinkę dla niej

Kup coś, co wywoła uśmiech i zainspiruje.

Migracja do Shopify krok po kroku – o czym powinieneś wiedzieć?

Ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejności działań.

Czy używany iPhone 15 Pro to rozsądny wybór dla wymagających użytkowników?

Zakup smartfona z najwyższej półki nie zawsze musi oznaczać sięganie po fabrycznie nowy egzemplarz.

Jaki prezent na święta przygotować własnoręcznie?

Dlaczego warto postawić na upominki bożonarodzeniowe zrobione samodzielnie.

Jak przygotować gabinet stomatologiczny do codziennej pracy? Niezbędne materiały i akcesoria

Właściwe przygotowanie gabinetu stomatologicznego gwarantuje bezpieczeństwo i efektywność pracy.
reklama
reklama