22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Odbyła się kolejna edycja Polskiej Ligi Wraków

OlsztynOdbyła się kolejna edycja Polskiej Ligi Wraków

14 maja 2023 roku w Wójtowie, nieopodal Olsztyna, miało miejsce niespotykane wydarzenie — kolejna edycja Polskiej Ligi Wraków. Wielki festyn motoryzacyjny, pełen emocji, adrenaliny, a przede wszystkim — wielkiego serca. Tym razem zawody zyskały dodatkowy wymiar, stając się okazją do zbiórki na rzecz chorej Amelki.

reklama

Wyścig Wraków: więcej niż tylko sport

Dla uczestników Polskiej Ligi Wraków, wyścig to nie tylko sportowa rywalizacja. To przede wszystkim okazja do zaznania niecodziennej adrenaliny, a także uczestnictwa w niesamowitej społeczności. Tego dnia tor w Wójtowie zamienił się w arenę sportu, zabawy, a przede wszystkim wsparcia dla małej Amelki.

reklama

Wielka zbiórka

Rodzice Amelki, dla której zorganizowano zbiórkę, wyrażali ogromne zadowolenie i wdzięczność za zainteresowanie i pomoc. Zbiórka prowadzona była podczas całego wydarzenia, a mieszkańcy sołectwa Wójtowo w szczególny sposób zaangażowali się w pomoc, organizując bogatą kawiarenkę, z której dochód trafił na leczenie dziewczynki.

Atrakcje dla całych rodzin

Polska Liga Wraków to nie tylko wyścigi. To również cała gama atrakcji dla najmłodszych i nieco starszych. Stoiska różnych organizacji, w tym kół gospodyń wiejskich, gwarantowały, że każdy odwiedzający mógł znaleźć coś dla siebie. Wszystkie dochody ze sprzedaży trafiały na konto Amelki.

Jak to działa?

Polska Liga Wraków to wyścigi samochodów, które były już zezłomowane, ale wciąż są na chodzie. Samochody, które są już stare i nie mają większej wartości rynkowej. Wszystko odbywa się zgodnie z regulaminem, który gwarantuje uczciwą rywalizację i bezpieczeństwo uczestników.

reklama

O bezpieczeństwo uczestników wydarzenia dbali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Barczewie. Ich obecność była gwarancją, że wszystko przebiegało zgodnie z zasadami i bez większych problemów.

Amelka potrzebuje wsparcia

Amelka, trzyletnia dziewczynka cierpiąca na rzadką mikrodelecję chromosomu 2q37 oraz poważne wady serca, przechodzi trudne chwile. Jej rodzice, mimo bólu i cierpienia, nie tracą nadziei i walczą o jej zdrowie. Amelka przeszła już kilka operacji, które na razie utrzymują ją przy życiu, jednak leczenie w kierunku serca jednokomorowego oznacza życie z wieloma ograniczeniami i niepewną przyszłość. W związku z tym, rodzice Amelki poszukują możliwości leczenia za granicą, co wiąże się z ogromnymi kosztami. W swoim apelu proszą o pomoc i wsparcie, by mogli zapewnić córeczce szansę na długie i szczęśliwe życie.

Link do zbiórki: http://bitly.pl/NqcN4

źródło: Polska Liga Wraków/Fundacja Espero

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane