20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

W Olsztynie odbyła się konferencja na temat przemocy wobec seniorów

OlsztynW Olsztynie odbyła się konferencja na temat przemocy wobec seniorów

W środę 20 marca w Olsztynie odbyła się konferencja dotycząca przemocy wobec osób starszych. Spotkanie, które odbyło się w Urzędzie Miasta, zgromadziło seniorów z różnych zakątków miasta. Wydarzenie było także transmitowane online.

reklama

Konferencja była wspólną inicjatywą Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Podczas spotkania eksperci omawiali zagadnienia związane z różnymi typami przemocy, sposobami jej rozpoznawania oraz metodami zgłaszania takich przypadków. Podkreślono, że najczęściej seniorzy padają ofiarami przemocy psychicznej, następnie fizycznej i ekonomicznej. Olsztyn znalazł się wśród 83 miast biorących udział w konferencji.

Dominika Klimkowska, pełniąca obowiązki dyrektora Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Olsztyna, wyraziła wdzięczność za aktywny udział: „Dziękujemy za udział przybyłym seniorom, ich opiekunom oraz przedstawicielom organizacji działających na rzecz osób starszych”. Przy okazji zwróciła uwagę na konieczność reagowania nie tylko na przemoc fizyczną, ale także emocjonalną, finansową, cyberprzemoc oraz zaniedbywanie i zachęcała, aby najpierw o doznawanej przemocy powiedzieć osobie, do której ma się zaufanie.

reklama

Dla osób potrzebujących wsparcia udostępniono listę kontaktów do różnych jednostek pomocowych Olsztyna, w tym MOPS-u, zespołów pracy socjalnej oraz instytucji „Niebieska Linia” i centrum powiadamiania ratunkowego. Konferencję „Przemoc wobec osób starszych” można obejrzeć na platformie YouTube.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
gość
22 marca 2024 09:03

Czy uczestniczył Robert Biedroń i jego mama?

Polecane