17 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Walka z przemocą wobec kobiet: rusza konferencja „Biała Wstążka”

WiadomościWalka z przemocą wobec kobiet: rusza konferencja „Biała Wstążka”

Wojewódzka konferencja na temat przeciwdziałania przemocy wobec kobiet odbędzie się 23 listopada 2023 r. w Olsztynie. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na ten wciąż powszechny i poważny problem. 

reklama

Zadaniem kampanii jest również budowanie świadomości społecznej i krytycznych postaw wobec przemocy. Inicjatywa „Biała Wstążka” zmierza także do znalezienia skutecznych rozwiązań systemowych i społecznych, aby przeciwdziałać temu zjawisku.

Podczas konferencji zostaną wręczone odznaczenia „Kawalera Białej Wstążki”. Są to wyróżnienia przyznawane mężczyznom z regionu warmińsko-mazurskiego, którzy aktywnie wspierają kobiety dotknięte przemocą oraz odważnie przeciwstawiają się terrorowi wobec kobiet.

reklama

Udział w konferencji wezmą przedstawiciele władz samorządowych, członkowie zespołów interdyscyplinarnych, grup diagnostyczno-pomocowych, policjanci, pełnomocnicy oraz koordynatorzy gmin odpowiedzialni za profilaktykę i rozwiązywania uzależnień, a także pracownicy ośrodków pomocy społecznej oraz powiatowych centrów pomocy rodzinie.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie przy ul. Kościńskiego 11.

W programie konferencji przewidziano m.in. rozważania na temat wtórnej wiktymizacji kobiet doznających przemocy domowej prowadzone przez dr Joannę Frankowiak z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, dyskusję na temat prawnych aspektów przemocy domowej z udziałem radcy prawnego Marka Duchowskiego oraz wykład na temat źródeł przemocy w związkach, który zaprezentuje Dorota Jaszczak-Kuźmińska, dyrektorka warszawskiej Fundacji ETOH.

reklama

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane