-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Warmia i Mazury jednoczą się przeciw przemocy – „Otwarte Drzwi” dla kobiet potrzebujących wsparcia

WiadomościWarmia i Mazury jednoczą się przeciw przemocy – „Otwarte Drzwi” dla kobiet...

Warmia, Mazury oraz Powiśle otworzyły swoje drzwi w ramach międzynarodowej kampanii „Biała Wstążka”, której celem jest walka z przemocą wobec kobiet. Kampania ta, zainicjowana przez mężczyzn, prowadzona jest od 30 lat w niemal 60 krajach na całym świecie.

reklama

Coroczna akcja „Biała Wstążka” rozpoczęła się 25 listopada – w Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, a skończy 10 grudnia – w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Tradycyjnie już odbywają się też  „Otwarte Drzwi” – inicjatywa, której głównym celem jest wsparcie ofiar przemocy domowej oraz edukacja społeczeństwa w zakresie przeciwdziałania agresji wobec kobiet.

W 2023 roku aż 97 instytucji z województwa warmińsko-mazurskiego wyraziło chęć uczestnictwa w kampanii, deklarując zorganizowanie na terenie swoich gmin szeregu wydarzeń, które mają zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet. „Otwarte Drzwi” będą świetną okazją do tego, by zapoznać się z działaniami i programami pomocowymi oferowanymi przez regionalne organizacje i instytucje.

reklama

Wydarzenie w regionie planowane jest na 9 grudnia 2023 roku. Osoby zainteresowane pełną listą instytucji biorących udział w akcji mogą odnaleźć niezbędne informacje na stronie internetowej kampanii.

Organizacje pozarządowe, samorządy lokalne oraz samorząd województwa już po raz kolejny solidarnie i z zaangażowaniem podejmują działania w kwestii ochrony praw kobiet, które mogą wpłynąć na zmianę społeczną i zwiększenie poziomu świadomości o konieczności walki z przemocą.

Źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia