fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 25 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

25 lat pierwszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie

Wiadomości 25 lat pierwszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie

Ideą UTW jest zagospodarowanie wolnego czasu osobom na emeryturze, dążenie do zachowania i zwiększenia sprawności intelektualnej i fizycznej uczestników.

Ważne jest ponadto zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób starszych i ich aktywizacja społeczna. UTW tworzy seniorom warunki do nabywania nowej wiedzy i umiejętności, także w zakresie nowych technologii.

Od wielu lat samorząd województwa warmińsko-mazurskiego współpracuje z UTW, realizując politykę senioralną regionu.

– Srebrzysty wiek wiąże się z ogromnym doświadczeniem życiowym i zawodowym. UTW to miejsca szczególne, ponieważ dają szanse nie tylko na zdobycie nowej wiedzy w szybko rozwijającym się wokół nas świecie, ale także możliwość odkrycia w sobie, do tej pory nieuświadamianych, talentów i umiejętności – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Po intensywnym życiu zawodowym spotkania w placówkach uniwersyteckich pozwalają spełniać marzenia, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, na które zawsze brakowało czasu.

Z okazji 25-lecia tego ruchu z inicjatywy samorządu województwa został opracowany biuletyn informacyjny, który powstał na podstawie materiałów uzyskanych od UTW. Zawarte są w nim szczegółowe informacje związane z działalnością UTW na Warmii i Mazurach.

Źródło: wrota warmii i mazur

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: