22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Szlak Świętej Warmii zdobywa prestiżową nagrodę „Marka Warmii i Mazur 2024”

OlsztynSzlak Świętej Warmii zdobywa prestiżową nagrodę „Marka Warmii i Mazur 2024”

Powiat Olsztyński, reprezentowany przez starostę olsztyńskiego Andrzeja Abako, zdobył wyjątkowe wyróżnienie podczas VIII Kongresu Przyszłości — Gospodarka i Samorządy 2024. Szlak Świętej Warmii został uhonorowany nagrodą „Marka Warmii i Mazur 2024”.

reklama

Budowanie marki regionu

Podczas uroczystości zorganizowanej 20 marca 2024 roku przez „Gazetę Olsztyńską” prestiżową statuetkę w imieniu Powiatu odebrał Andrzej Abako, który jest nie tylko starostą, ale także przewodniczącym Stowarzyszenia Miast, Gmin i Powiatów oraz pomysłodawcą inicjatywy mającej na celu promocję i rozwój Warmii.

Szlak Świętej Warmii

Kapituła konkursu przyznała, że mimo iż Szlak Świętej Warmii jest jedną z najmłodszych marek na mapie województwa, jego pozytywny wpływ na rozpoznawalność regionu jest już zauważalny. Szlak zdobywa uznanie dzięki wielowymiarowemu podejściu, które łączy w sobie historyczne, kulturowe oraz przyrodnicze dziedzictwo Warmii, by wspierać jej gospodarczą przyszłość. W ramach Szlaku działają 33 samorządy oraz lokalni przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i media. Szczególny nacisk kładziony jest na odkrywanie regionu na nowo zarówno przez mieszkańców, jak i gości.

reklama

Spotkanie na Kongresie stało się okazją do omówienia przyszłości i roli Szlaku Świętej Warmii w promocji regionu. W panelu dyskusyjnym udział wzięły osoby związane ze Szlakiem: Andrzej Abako, Monika Sztorc, przewodniczka turystyczna i inicjatorka koncepcji Szlaku, oraz Jakub Wilk – pszczelarz i producent miodów pitnych. Debatę moderowała Jolanta Wiszniewska, która kierowała dyskusję w stronę wpływu tej inicjatywy na lokalny rozwój i turystykę.

Nagroda w kategorii „Marka Warmii i Mazur 2024” jest potwierdzeniem, że lokalne działania mogą przynieść znaczące rezultaty i zwrócić uwagę na wartości, jakie niesie Warmia, która jest nie tylko cennym kulturowo i historycznie miejscem, ale także prężnie rozwijającym się terenem gospodarczym w naszym kraju.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane