7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego wspiera rozwój lokalnych artystów

WiadomościMarszałek województwa warmińsko-mazurskiego wspiera rozwój lokalnych artystów

Uzdolnione osoby z Warmii i Mazur mogą liczyć na wsparcie finansowe w ramach stypendiów artystycznych finansowanych przez marszałka województwa. Wniosek o to wsparcie w wysokości 8 tys. zł można składać do 20 stycznia 2024 roku.

reklama

Stypendium dostępne jest dla tych, którzy zajmują się twórczością artystyczną, kulturalną czy też ochroną zabytków, a ich działalność związana jest z regionem warmińsko-mazurskim. Pomoc finansowa przeznaczona jest na realizację szeregu przedsięwzięć, w tym na tworzenie dzieł artystycznych, organizację wystaw czy koncertów. Stypendium może także pokrywać koszty edukacji w placówkach artystycznych, stażów czy innych form doskonalenia warsztatu.

Przy rozpatrywaniu wniosków, oprócz atrakcyjności i oryginalności projektów, komisja konkursowa bierze pod uwagę również dotychczasowy dorobek i cele, które stypendysta chce osiągnąć. Ważnym aspektem jest także wszechstronność programu stypendialnego, obejmującego różne obszary takie jak literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr, film i inne.

reklama

Zainteresowane osoby mogą pobrać formularz wniosku ze strony internetowej urzędu. Aplikację można przesyłać drogą pocztową, poprzez e-maila lub dostarczyć osobiście.

Dodatkowe informacje dotyczące zasad i warunków przyznawania wsparcia znajdują na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy utalentowane osoby z Warmii i Mazur do skorzystania z szansy na rozwój i promowanie swojej twórczości.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
#wolość
6 stycznia 2024 20:31

No tak napisane jakby ten marszałek z własnej kieszeni dawał. A tu mowa o naszych wspólnych publicznych środkach finansowych. I nie do końca rozumiem jak ta komisja przy rozpatrywaniu wniosków będzie oceniała atrakcyjność i oryginalność projektów, k dorobek i cele, które stypendysta chce osiągnąć. Czyli komu zechcemy temu damy? Bo atrakcyjność dla każdego jest czymś innym.

Paul Mark
6 stycznia 2024 13:45

Reżimowy platfusie kiedy kolejny stan wojenny i czołgi na ulicach.???

Polecane
Ogłoszenia