20 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Rewitalizacja i aktywizacja na wsi: nowa edycja konkursu dla Warmii, Mazur i Powiśla

WiadomościRewitalizacja i aktywizacja na wsi: nowa edycja konkursu dla Warmii, Mazur i...

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego na posiedzeniu, które odbyło się 9 stycznia 2024 roku, ogłosił kolejną edycję konkursu „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”. Konkurs jest przeprowadzany już od 2006 roku i finansowany ze środków budżetu samorządu. W bieżącym roku samorząd przewidział 300 tys. zł na wsparcie projektów, które mają na celu aktywizację społeczności lokalnych oraz poprawę warunków życia na wsi.

reklama

Zadania zgłaszane do konkursu powinny być zgodne z charakterem zadań własnych gminy oraz mieścić się w ramach Programu Odnowy Wsi województwa warmińsko-mazurskiego. Marszałek Marcin Kuchciński zwrócił uwagę na to, aby projekty wynikały z aktualnych planów odnowy miejscowości, które zostały wspólnie opracowane i zatwierdzone. Podkreślił też, że inicjatywy mają dobroczynny wpływ na poczucie wspólnoty i odpowiedzialność za rozwój lokalnych społeczności.

Maksymalna kwota dofinansowania na jeden projekt może wynieść 25 tys. zł, przy czym nie może ono przekroczyć 50 procent całkowitych kosztów przedsięwzięcia. Aplikacje można składać do 9 lutego 2024 roku.

reklama

Komisja wybierze projekty, które następnie zostaną zaprezentowane sejmikowi województwa do ewentualnego udzielenia wsparcia finansowego. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej samorządu województwa.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane