12 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Kto wygra wybory w Olsztynie? Zagłosuj w naszej sondzie i wybierz prezydenta

OlsztynKto wygra wybory w Olsztynie? Zagłosuj w naszej sondzie i wybierz prezydenta

7 kwietnia mieszkańcy Olsztyna będą mieli okazję wybrać prezydenta miasta spośród siedmiu kandydatów, reprezentujących szerokie spektrum polityczne i społeczne. Każdy z nich wnosi do wyborczej rywalizacji unikalne doświadczenie i wizję rozwoju Olsztyna. Poniżej przedstawiamy wszystkich kandydatów.

reklama

W Olsztynie nadchodzi czas wyborczy! Już 7 kwietnia mieszkańcy miasta będą mieli możliwość zadecydowania o jego przyszłości, wybierając spośród siedmiu różnorodnych kandydatów na prezydenta. Każdy z nich reprezentuje unikalne podejście do rozwoju Olsztyna i przynosi do rywalizacji swoje doświadczenia oraz wizje. Od działaczy skupionych na ekologii, przez obrońców praw człowieka, byłego prezydenta miasta, przedsiębiorców, aktywistów społecznych, po specjalistów od bezpieczeństwa i infrastruktury. To wyjątkowa okazja, aby kierunek, w jakim podążać będzie Olsztyn, został wybrany przez jego mieszkańców. Poznajcie kandydatów i zdecydujcie, kto najlepiej reprezentuje Wasze oczekiwania i marzenia o lepszym jutrze dla naszego miasta.

Sonda wyborcza na dole artykułu

Prezentacja kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Olsztyna

reklama

Mirosław Arczak – Komitet Wyborczy Wyborców Wspólny Olsztyn

Mirosław Arczak,to obecny radny, kandyduje z ramienia Wspólnego Olsztyna, jest związany z działaniami na rzecz środowiska i zrównoważonego rozwoju. Jego program wyborczy kładzie duży nacisk na ekologię, zieloną infrastrukturę i modernizację transportu publicznego w mieście.

Bartosz Grucela – KKW Lewica

Bartosz Grucela, Członek Zarządu Krajowego Razem. Radny Osiedla Kormoran w Olsztynie. To aktywny działacz społeczny i polityk, znany z zaangażowania w obronę praw człowieka i równości. Jego praca w ramach KKW Lewicy koncentruje się na promowaniu polityki społecznej, która ma na celu wsparcie najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta.

Czesław Jerzy Małkowski – Komitet Wyborczy Wyborców Czesława Jerzego Małkowskiego

Czesław Jerzy Małkowski, były prezydent Olsztyna (2001-2008), jest postacią znaną w polityce lokalnej. Jako niezależny kandydat KW Czesława Jerzego Małkowskiego, skupia się na konkretnych problemach mieszkańców, dążąc do ich rozwiązania dzięki bezpośredniemu dialogowi i współpracy.

reklama

Marcin Rafał Możdżonek – Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Możdżonka – Lepszy Olsztyn

Marcin Rafał Możdżonek to przedsiębiorca i działacz lokalny, jest prezesem Naczelnej Rady Łowieckiej, prowadzi własną fundację. Za cel postawił sobie poprawę jakości życia w Olsztynie. Jego inicjatywy skupiają się na wspieraniu lokalnej przedsiębiorczości, edukacji i sportu, co ma przyczynić się do rozwoju miasta. Startuje z listy Lepszy Olsztyn.

Monika Joanna Rogińska-Stanulewicz – Komitet Wyborczy Wyborców Trzecia Droga Olsztyn

Monika Joanna Rogińska-Stanulewicz, jest radną Rady Miasta Olsztyn, aktywistka i inicjatorka wielu projektów społecznych. Swoją kampanię opiera na idei “Trzeciej Drogi” dla Olsztyna, promując zrównoważony rozwój i inkluzję społeczną.

Grzegorz Paweł Smoliński – KW Prawo i Sprawiedliwość

Grzegorz Paweł Smoliński, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość, to były miejski radny i przedsiębiorca. Jego działalność polityczna koncentruje się na poprawie bezpieczeństwa i rozbudowie infrastruktury kluczowej dla rozwoju Olsztyna. Startuje z list Prawa i Sprawiedliwości.

Robert Jan Szewczyk – KKW Koalicja Obywatelska

Robert Jan Szewczyk, jest Przewodniczącym Rady Miasta Olsztyna od 2018 roku, radnym od 2010 r. Skończył Wydział Prawa i Administracji UWM. Przez lata swojej działalności skupiał się na poprawie jakości życia mieszkańców Olsztyna. Jako członek Koalicji Obywatelskiej, Szewczyk ma na swoim koncie współpracę przy licznych projektach społecznych i infrastrukturalnych.

Weź udział w sondzie

[poll id=”4″]

*ankieta kończy się 31 marca o godz. 23:59

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

64 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
64 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Psychiatra Paula Marka
20 marca 2024 20:25

Tylko CJM by mafia parowkowych skrytozercow ktora go wrobila poniosla konsekwencje, w tym moj klient ktorego staram sie wyleczyc

Jah Bul On
21 marca 2024 12:34

Smieszni kandydaci – zmywarka moze rzadzic mezem, mozdzonek zero doswiadczenia, problem z fv z “fundacji” stojacy za nim pan z korpo wyzyskujacy ludzi i mowia o wysokich wynagrodzeniach : D reszta to juz znani zlodzieje piekni mowcy walow. kpina. oszusci. tylko CJM

Polecane
Ogłoszenia