5 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Mirosław Arczak na prezydenta Olsztyna? Lista kandydatów wciąż się powiększa

OlsztynMirosław Arczak na prezydenta Olsztyna? Lista kandydatów wciąż się powiększa

Mirosław Arczak, radny miasta Olsztyna z ramienia komitetu “Wspólny Olsztyn”, ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta Olsztyna. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przed ratuszem, w obecności działaczy i zwolenników, przedstawił swoją kandydaturę, podkreślając chęć zreformowania zarządzania miastem.

reklama

W stronę zmiany

Arczak podkreślił, że jego program wyborczy będzie oparty na bezpośrednich głosach mieszkańców Olsztyna, które zbierał, będąc aktywnym członkiem różnych komisji rady miasta oraz zespołów roboczych. Jego przesłanie kierowane jest szczególnie do osób, które dotąd nie mogły znaleźć kandydatów odpowiadających ich oczekiwaniom. Zapowiedział, że szczegółowa prezentacja jego programu wyborczego nastąpi w ciągu najbliższego tygodnia.

reklama

Komitet “Wspólny Olsztyn”

Komitet Wyborczy “Wspólny Olsztyn” ponownie został założony z myślą o silniejszej reprezentacji mieszkańców w radzie miasta. Arczak podkreślił bezpartyjny i oddolny charakter ruchu, zapowiadając, że w wyborach samorządowych wystartują kandydaci z tzw. trzeciego sektora.

Jakub Bartoszewicz, działacz komitetu, przedstawił Arczaka jako “tytana pracy” i najaktywniejszego radnego, który ucieleśnia wartości takie jak uczciwość, kompetencje, rzetelność, jawność i szacunek. Z doświadczeniem, odpowiednim przygotowaniem merytorycznym i charakterem, 45-letni Arczak ma przynieść świeże spojrzenie na zarządzanie miastem.

Pozostali kandydaci

W wyścigu o prezydenturę Olsztyna potwierdzili start również Robert Szewczyk z Platformy Obywatelskiej, Tomasz Owsianik z Konfederacji oraz były prezydent miasta Czesław Jerzy Małkowski. Spekuluje się, że w gronie kandydatów znajdą się także Marcin Możdżonek i Lidia Staroń, choć oficjalne potwierdzenia ich startu jeszcze nie nastąpiło. Oczekuje się również, że swoich kandydatów przedstawią Nowa Lewica oraz Prawo i Sprawiedliwość.

reklama

Wybory na prezydenta Olsztyna zapowiadają się jako zacięty wyścig, w którym mieszkańcy będą mieli szeroki wybór kandydatów z różnorodnymi wizjami dla miasta.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Polecane
Ogłoszenia