22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Olsztyn wybiera prezydenta. Siedmioro w grze, ósmemu zabrakło podpisów

OlsztynOlsztyn wybiera prezydenta. Siedmioro w grze, ósmemu zabrakło podpisów

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, a emocje wokół wyborów na prezydenta Olsztyna rosną. Miejska Komisja Wyborcza w Olsztynie ogłosiła listę siedmiu kandydatów, którzy będą walczyć o głosy mieszkańców. Szeroka paleta polityczna i różnorodność programów wyborczych zapowiadają zaciętą rywalizację.

reklama

Zróżnicowane tło kandydatów

Wśród zgłoszonych kandydatów znajdują się osoby reprezentujące zarówno lokalne komitety wyborcze, jak i większe koalicje czy partie polityczne. Do wyścigu stanęli: Mirosław Arczak z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólny Olsztyn, Bartosz Grucela reprezentujący Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica, Czesław Jerzy Małkowski z własnego komitetu wyborczego, Marcin Rafał Możdżonek promujący Lepszy Olsztyn, Monika Joanna Rogińska-Stanulewicz z Trzecią Drogą Olsztyn, Grzegorz Paweł Smoliński z Prawa i Sprawiedliwości oraz Robert Jan Szewczyk z Koalicji Obywatelskiej.

Niespełnione marzenia o startach

Nie wszystkim komitetom udało się zarejestrować swoich kandydatów. Dyrektor Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie, Piotr Sarnacki, poinformował, że Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy nie spełnili wymogu dotyczącego zgłoszenia kandydata na prezydenta miasta. Odmowa rejestracji listy kandydatów na radnych wynikła z powodu braku wymaganej liczby podpisów poparcia.

reklama

Ostatnie przygotowania do wyborów

Wybory samorządowe zaplanowano na niedzielę, 7 kwietnia, a ewentualna druga tura odbędzie się dwa tygodnie później, 21 kwietnia. Olsztynianie będą mieli okazję wybrać swojego prezydenta spośród siedmiu kandydatów, którzy przeszli przez proces rejestracji. Pełna lista kandydatów z regionu Warmii i Mazur jest dostępna na oficjalnej stronie wybory.gov.pl/samorzad2024.

Rywalizacja zapowiada się interesująco, a mieszkańcy Olsztyna stają przed ważnym wyborem, który zdecyduje o kierunku rozwoju ich miasta na kolejne lata. Kandydaci, reprezentujący wiele opcji politycznych, już teraz intensywnie pracują nad przekonywaniem wyborców do swoich programów.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Algreg
16 marca 2024 18:19

Możdżonek jest myśliwym , zabija zwierzęta dla przyjemności taki człowiek nie może być prezydentem Olsztyna.

PAUL MARK
16 marca 2024 12:35

zapraszam na obciag pelna profeska

Polecane
Ogłoszenia