6 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Czesław Jerzy Małkowski ponownie w wyścigu o prezydenturę Olsztyna

OlsztynCzesław Jerzy Małkowski ponownie w wyścigu o prezydenturę Olsztyna

Czesław Jerzy Małkowski, były wieloletni prezydent Olsztyna, ogłosił oficjalnie swoją kandydaturę w nadchodzących wyborach na prezydenta miasta. W rozmowie z “Gazetą Olsztyńską” ujawnił swoje plany i priorytety, które ma zamiar realizować, jeżeli ponownie zostanie wybrany. Swoją decyzję poprzedził miesiącami przygotowań, podczas których zebrał niezbędne poparcie oraz zorganizował zespół, który będzie go wspierał w kampanii wyborczej.

reklama

Długa droga do uniewinnienia

Kariera polityczna Małkowskiego została przerwana w 2008 roku przez głośną aferę seksualną. Były prezydent został oskarżony o molestowanie i gwałt, co doprowadziło do jego rezygnacji. Jednak po latach sądowych batalii, 28 stycznia 2022 roku, Sąd Najwyższy uniewinnił Małkowskiego, przywracając mu dobre imię. Mimo ciężkich chwil Małkowski nie ustawał w staraniach o powrót do polityki, regularnie biorąc udział w kolejnych wyborach i za każdym razem przechodząc do drugiej tury.

reklama

Nowe oblicze kampanii

W obecnej kampanii Małkowski skupia się na przedstawieniu swojej wizji Olsztyna jako miasta rozwijającego się w harmonii z potrzebami jego mieszkańców. W wieku 74 lat były prezydent zapewnia o swojej doskonałej kondycji fizycznej i psychicznej, co ma pozwolić mu na skuteczne zarządzanie miastem. Jego główne postulaty to rozbudowa mieszkań komunalnych, inwestycje w sport i kulturę, budowa amfiteatru w Parku Centralnym na 5000 miejsc oraz zwiększenie wynagrodzeń pracowników Urzędu Miasta.

Zespół Małkowskiego złożył już wszystkie niezbędne dokumenty do Państwowej Komisji Wyborczej, a komitet wystawił równą liczbę kandydatów kobiet i mężczyzn do radnych. Były prezydent podkreśla, że jego celem jest ożywienie i ubarwienie Olsztyna, tak aby stał się on miastem atrakcyjnym nie tylko z punktu widzenia komunikacji, ale również kultury, edukacji, opieki społecznej i sportu.

Czas pokaże, czy mieszkańcy Olsztyna ponownie zaufają Małkowskiemu, dając mu szansę na realizację obiecanych zmian i powrót do „złotych lat” jego poprzednich kadencji. Kampania wyborcza nabiera tempa, a Czesław Jerzy Małkowski jest gotów do walki o każdy głos.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

16 KOMENTARZY

Polecane
Ogłoszenia