6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Czesław Jerzy Małkowski na urząd prezydenta Olsztyna? Oficjalnie ogłosił swoją decyzję

OlsztynCzesław Jerzy Małkowski na urząd prezydenta Olsztyna? Oficjalnie ogłosił swoją decyzję

Wybory samorządowe w Olsztynie zbliżają się wielkimi krokami, a termin wyznaczony przez premiera Donalda Tuska to prawdopodobnie 7 kwietnia. Pierwszym kandydatem, który oficjalnie ogłosił swój start w wyborach na urząd prezydenta Olsztyna, jest dobrze znany mieszkańcom miasta były prezydent i obecny radny, Czesław Jerzy Małkowski.

reklama

Czesław Jerzy Małkowski to postać dobrze znana w Olsztynie. Jego prezydentura w latach 2001-2008 zakończyła się w atmosferze skandalu seksualnego. W 2008 roku pojawiły się oskarżenia o molestowanie seksualne i gwałt, dzisiaj wiemy, że Małkowski jest niewinny. Ostateczne uniewinnienie nastąpiło 28 stycznia 2022 przez Sąd Najwyższy.

Przez lata toczących się postępowań sądowych Małkowski nie zaprzestał starań o ponowny wybór na prezydenta. W każdych wyborach od 2010 roku przeszedł do drugiej tury, zbierając znaczną część głosów, jednak za każdym razem przegrywał – ostatnio w 2018 roku z Piotrem Grzymowiczem.

reklama

W wywiadzie dla “Gazety Olsztyńskiej” Czesław Jerzy Małkowski ogłosił swoje ponowne staranie o urząd prezydenta miasta. Podkreślił, że jego drużyna będzie znacznie odmłodzona i skupi się na wzmocnieniu aspektów sportowych w Olsztynie. Były prezydent zaznaczył również, że planuje obniżyć wynagrodzenie prezydenta miasta i utrzymać je na niższym poziomie, dopóki pracownicy miasta nie otrzymają godnej zapłaty za swoją pracę.

Wśród głównych założeń programowych Małkowskiego jest zwrócenie uwagi na zadłużenie lokali komunalnych, które sięga 70 mln zł. Kandydat wyraził zdecydowanie, że jest to problem wymagający natychmiastowego rozwiązania. Wspominając swoje wcześniejsze doświadczenia z podobnymi problemami, Małkowski wyraził przekonanie, że ma niezbędną wiedzę i umiejętności, by skutecznie zarządzać miastem.

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

15 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
bolek
8 stycznia 2024 10:34

No to znowu będziemy mieli wybór, między starym a starym. Na emeryturę to każdy chce jak najszybciej, ale na stołkach to do samego końca…

Syc
8 stycznia 2024 15:52

Dziadku cenzorze czas na emeryturę a nie pchanie się na świecznik.

Polecane
Ogłoszenia