reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Piotr Grzymowicz jednak będzie startował w wyborach!

OlsztynPiotr Grzymowicz jednak będzie startował w wyborach!

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz ogłosił, że nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję w najbliższych wyborach samorządowych. Po 15 latach pełnienia funkcji Prezydenta Olsztyna oraz łącznie po 26 latach pracy w samorządzie stolicy Warmii i Mazur zdecydował, że czas na zmianę tempa życia zawodowego i skupienie się na rodzinie.

reklama

„W marcu minie 15 lat, jak z woli mieszkańców objąłem tę zaszczytną funkcję. Uznałem, że pora zwolnić tempo mojego zawodowego życia i w dużo większym stopniu poświęcić je rodzinie”, powiedział Grzymowicz. Mimo podjęcia decyzji o niestartowaniu w wyborach Piotr Grzymowicz nie zamierza całkowicie wycofać się z olsztyńskiego samorządu. Zapowiada, że będzie kandydował na radnego miasta z własnego komitetu.

„Sprawy Olsztyna zawsze były i będą mi bardzo ważne i bliskie, dlatego doszedłem do wniosku, że w tej sytuacji jedynym kandydatem, który może zagwarantować pomyślny rozwój miasta, jest dotychczasowy przewodniczący Rady Miasta Robert Szewczyk”, dodał prezydent Grzymowicz.

reklama

Na urząd Prezydenta Olsztyna kandydować będą także Mirosław Arczak, Tomasz Owsianik i Czesław Jerzy Małkowski. Pierwsza tura najbliższych wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia, a ewentualna druga tura została zaplanowana na 21 kwietnia.

Piotr Grzymowicz znany jest z długoletniej aktywności samorządowej, a jego decyzja o niekandydowaniu stanowi znaczący moment w lokalnej polityce. Olsztynianie czekają teraz na oficjalne ogłoszenie kampanii wyborczych przez wszystkich kandydatów i z pewnością uważnie się będą przyglądać wszystkim obietnicom.

źródło: UM Olsztyn

Przeczytaj także

reklama
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Pracownik na produkcję, magazyn, budowę – jak agencja pracy skraca czas wdrożenia pracownika

Dlaczego wdrożenie na produkcji, magazynie i budowie jest tak wymagające.

Przedszkole Radość i Art School – bezpieczny i kreatywny start dla dzieci w Olsztynie

Trwa nabór. Własne place zabaw, bogata oferta, zaangażowana kadra, dwie lokalizacje w Olsztynie.

Powrót do zawodu kierowcy po przerwie – od czego zacząć?

Jak przygotować się do powrotu do zawodu kierowcy?

Nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Dwie lokalizacje w Olsztynie

Trwa nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Kameralne grupy i indywidualne podejście.

Lunch&Box – zdrowe lunche i boxy na każdą okazję z dowozem w Olsztynie

Codziennie różne menu dla każdego, idealna opcja także dla firm.

Jak zarobić więcej w 2026? Wielkie targi dla sklepów, gastronomii i hoteli już 12 marca w Olsztynie

Bezpłatne wydarzenie „Wiosenny Impuls Sprzedaży” jest skierowane do właścicieli sklepów, restauracji oraz profesjonalistów z branży HoReCa.

O czym pamiętać składając wypowiedzenie w pracy?

Z czego powinno się składać wypowiedzenie umowy o pracę?

Jak wybrać idealne łóżko dla dwulatka?

Gdy chcemy kupić łóżko dla dwulatka, bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem.

Jakie materiały są najlepsze na klamki do drzwi?

Dlaczego stal nierdzewna dominuje w drzwiach zewnętrznych i łazienkach?

Czy torby materiałowe mogą zastąpić jednorazówki w supermarketach?

Czy torby materiałowe mogą całkowicie wyprzeć jednorazówki?

Jakie etui do tabletu zapewni ochronę podczas podróży?

Jak dobrać rozmiar i typ etui do warunków podróży?
reklama
reklama