3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Piotr Grzymowicz jednak będzie startował w wyborach!

OlsztynPiotr Grzymowicz jednak będzie startował w wyborach!

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz ogłosił, że nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję w najbliższych wyborach samorządowych. Po 15 latach pełnienia funkcji Prezydenta Olsztyna oraz łącznie po 26 latach pracy w samorządzie stolicy Warmii i Mazur zdecydował, że czas na zmianę tempa życia zawodowego i skupienie się na rodzinie.

reklama

„W marcu minie 15 lat, jak z woli mieszkańców objąłem tę zaszczytną funkcję. Uznałem, że pora zwolnić tempo mojego zawodowego życia i w dużo większym stopniu poświęcić je rodzinie”, powiedział Grzymowicz. Mimo podjęcia decyzji o niestartowaniu w wyborach Piotr Grzymowicz nie zamierza całkowicie wycofać się z olsztyńskiego samorządu. Zapowiada, że będzie kandydował na radnego miasta z własnego komitetu.

„Sprawy Olsztyna zawsze były i będą mi bardzo ważne i bliskie, dlatego doszedłem do wniosku, że w tej sytuacji jedynym kandydatem, który może zagwarantować pomyślny rozwój miasta, jest dotychczasowy przewodniczący Rady Miasta Robert Szewczyk”, dodał prezydent Grzymowicz.

reklama

Na urząd Prezydenta Olsztyna kandydować będą także Mirosław Arczak, Tomasz Owsianik i Czesław Jerzy Małkowski. Pierwsza tura najbliższych wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia, a ewentualna druga tura została zaplanowana na 21 kwietnia.

Piotr Grzymowicz znany jest z długoletniej aktywności samorządowej, a jego decyzja o niekandydowaniu stanowi znaczący moment w lokalnej polityce. Olsztynianie czekają teraz na oficjalne ogłoszenie kampanii wyborczych przez wszystkich kandydatów i z pewnością uważnie się będą przyglądać wszystkim obietnicom.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztynianin
18 lutego 2024 13:43

Jeszcze coś chce zniszczyć w Olsztynie? Jeszcze mało zwężonych ulic i betonu?

777
18 lutego 2024 14:12

niech się wytłumaczy z Helpera

Polecane
Ogłoszenia