3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Olsztyn będzie sparaliżowany! Rolnicy zblokują centrum na 48 godzin

OlsztynOlsztyn będzie sparaliżowany! Rolnicy zblokują centrum na 48 godzin

W najbliższy wtorek, 20 lutego, Olsztyn może stanąć w obliczu bezprecedensowego paraliżu komunikacyjnego. Rolnicy zaplanowali masowy protest, który rozpocznie się około godziny 10. Zbiórka uczestników protestu odbędzie się na wjeździe do miasta od strony ul. Warszawskiej, skąd ciągniki wyruszą w kierunku centrum, przejeżdżając przez kluczowe ulice, by ostatecznie zablokować al. Marszałka Józefa Piłsudskiego na 48 godzin.

reklama

Zakłócenia w ruchu drogowym

Mieszkańcy muszą przygotować się na znaczące utrudnienia w ruchu. O planowanych zakłóceniach poinformował mł. asp. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, apelując o zachowanie spokoju. Policja będzie kierować ruchem na alternatywne trasy, jednak należy spodziewać się znacznych opóźnień. Marcin Szwarc, dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, zaleca, aby każdą podróż do centrum miasta w dniach protestu zaplanować z dużym wyprzedzeniem, sugerując, że w niektórych przypadkach dojazd samochodem będzie możliwy tylko do określonych punktów.

Komunikacja miejska również zostanie przekierowana na objazdy, a tramwaje kończące bieg przy Wysokiej Bramie nie będą kursować według standardowego rozkładu. Możliwość dojazdu do dworca głównego pozostaje niepewna i będzie zależna od dalszych decyzji protestujących rolników.

reklama

Reakcja władz miasta

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, podczas konferencji prasowej podkreślił, że miasto uszanowało prawo do wolności zgromadzeń, przyjmując zgłoszenie protestu zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zaznaczył, że miasto negocjowało z rolnikami sposób przeprowadzenia protestu, starając się zminimalizować jego negatywne skutki dla mieszkańców. Władze miasta apelują do mieszkańców o dokładne planowanie podróży w dniach protestu, by uniknąć utrudnień.

Z szacunków przedstawionych przez ratusz wynika, że w szczytowym momencie protestu, kolumna pojazdów rolniczych może osiągnąć długość nawet 4 kilometrów, a w proteście może wziąć udział do 500 ciągników i 1000 osób.

reklama

Tak znaczące zgromadzenie, połączone z blokadą kluczowych arterii komunikacyjnych w centrum miasta, stawia Olsztyn w obliczu poważnego wyzwania, zarówno dla mieszkańców, jak i służb odpowiedzialnych za utrzymanie porządku i bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni przygotować się na znaczące zmiany i dostosować swoje plany do zaistniałej sytuacji.

Olsztyn będzie sparaliżowany! Rolnicy zblokują centrum na 48 godzin ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
Olsztyn będzie sparaliżowany! Rolnicy zblokują centrum na 48 godzin ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

17 KOMENTARZY

Polecane
Ogłoszenia