7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Bezpieczniej w Bartągu? Startuje inwestycja za 6 mln zł

OlsztynBezpieczniej w Bartągu? Startuje inwestycja za 6 mln zł

Gmina Stawiguda inwestuje ponad 6 mln zł w bezpieczeństwo swoich mieszkańców, rozpoczynając prace nad instalacją nowego oświetlenia i systemu monitoringu. Prace wzdłuż ulicy Nad Łyną, od numeru 36 aż do wiaduktu – obwodnicy Olsztyna, będącej drogą do Rusi mają się rozpocząć dzisiaj (13.02.24). Szczegóły przedsięwzięcia przedstawiono na dołączonej grafice.

reklama

Realizacja projektu, choć niezbędna dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa, nie obędzie się bez pewnych niedogodności dla mieszkańców i użytkowników drogi. W związku z rozpoczęciem prac, władze gminy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do poleceń służb drogowych i pracowników zaangażowanych w realizację inwestycji.

reklama

Władze lokalne na czele z Michałem Kontraktowiczem Wójtem Gminy Stawiguda zwracają uwagę, że choć prace mogą stwarzać tymczasowe utrudnienia, ich finalny efekt przyczyni się do znaczącej poprawy bezpieczeństwa i estetyki przestrzeni publicznej. Mieszkańcy i goście Bartągu mogą więc oczekiwać nie tylko lepszego oświetlenia, ale i większego poczucia bezpieczeństwa dzięki nowemu systemowi monitoringu.

Przedłużenie Łynostrady do Bartąga

Przypomnijmy (o czym już pisaliśmy tutaj), że w ramach rozbudowy popularnej Łynostrady planowane jest jej przedłużenie, które obejmie trasę wzdłuż niedawno odnowionej alei Warszawskiej, aż do sygnalizacji świetlnej przed obwodnicą miasta. Projekt zakłada, że nowy odcinek ścieżki rowerowej będzie biegł przez malownicze lasy, wzdłuż rzeki Łyny, prowadząc bezpośrednio do Bartąga.

źródło i fot.: Michał Kontraktowicz Wójt Gminy Stawiguda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wimieojca
14 lutego 2024 06:50

W Bartągu jest niebezpiecznie? Raczej inwigilacja i big brother jak w Chinach

oko
14 lutego 2024 07:37

oświetlenie i monitoring hehehehe

Polecane
Ogłoszenia