20 C
Olsztyn
środa, 19 czerwca, 2024
reklama

Michał Kontraktowicz ogłasza kandydowanie na kolejną kadencję wójta gminy Strawiguda

OlsztynMichał Kontraktowicz ogłasza kandydowanie na kolejną kadencję wójta gminy Strawiguda

Gmina Stawiguda od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach, ugruntowując swoją pozycję jako jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gmin nie tylko w województwie warmińsko-mazurskim, ale i w całej Polsce.

reklama

Osiągnięcia gminy

Najnowsze osiągnięcie, czyli tytuł lidera w Rankingu Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego, jest kolejnym dowodem na skuteczność lokalnej polityki rozwojowej. Wyróżnienie to zostało przyznane przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Urząd Statystyczny w Olsztynie, które w ocenie uwzględniły między innymi dochody własne budżetu gminy na mieszkańca, wyniki egzaminu ósmoklasisty i odsetek mieszkańców korzystających z sieci kanalizacyjnej.

reklama

Za sukcesy gminy w dużej mierze odpowiada jej wójt, Michał Kontraktowicz, który w poniedziałek, 5 lutego 2024 roku, ogłosił swoją decyzję o kandydowaniu na kolejną kadencję. W swoim oświadczeniu wójt podkreślił wyzwania, z jakimi przyszło się mierzyć samorządowi w ostatnich latach – od pandemii koronawirusa, przez kryzys uchodźczy po lokalne inicjatywy, takie jak rozbudowa szkoły czy tworzenie Gminnego Ośrodka Zdrowia.

Wyzwania i sukcesy gminy

Kontraktowicz zaznaczył, że mimo trudności, wiele się udało dzięki skutecznej współpracy zespołowej i pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację projektów. Jego decyzja o ponownym kandydowaniu jest wyrazem chęci kontynuowania misji rozwoju gminy, którą uznaje za najwspanialszą nie tylko w regionie.

Podczas kadencji Michała Kontraktowicza, gmina Stawiguda zmierzyła się z wieloma wyzwaniami. Pandemia, kryzys uchodźczy i potrzeby infrastrukturalne wymagały szybkich i skutecznych działań. Mimo to, dzięki zespołowej pracy i zaangażowaniu, udało się nie tylko sprostać tym problemom, ale i zrealizować liczne inwestycje, które przyczyniły się do zwiększenia atrakcyjności i jakości życia w gminie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Oko
10 lutego 2024 10:12

Władza jak narkotyk. Świetnie to było widać na pikniku w szkole w Bartągu – Stefa VIP hehehe .

Anonimowo
12 lutego 2024 12:17

Na szczescie dla naszej gminy bedzie to ostatnia jego kadencja, chociaz lepiej zeby przegral

Polecane