27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Ataków wilków na spacerze z psami

OstródaAtaków wilków na spacerze z psami

Mieszkańcy województwa są coraz bardziej zaniepokojeni kolejnymi atakami wilków na domowe zwierzęta. Tym razem ofiarami drapieżników stały się dwa psy, które wyprowadziła na spacer ich opiekunka wraz z wnukiem. Tragiczne zdarzenie miało miejsce w miejscowości Wygoda, niedaleko Ostródy.

reklama

Sołtys wsi Wygoda, Lilia Brzózka, relacjonuje ten dramatyczny incydent, podkreślając, że jednego psa wilki rozszarpały na miejscu, a drugiego zaciągnęły do lasu, gdzie spotkał go ten sam los. Cała sytuacja rozegrała się na oczach przerażonych świadków przed południem.

W ostatnim czasie podobne incydenty z udziałem wilków stają się coraz bardziej powszechne w całym województwie. Adam Gełdon z Nadleśnictwa Spychowo podkreśla, że aby zapobiec takim zdarzeniom, konieczne jest przestrzeganie określonych zasad. Zaleca, by psy na noc były zamykane w kojcach lub trzymane w domach, a także apeluje o odpowiednie zarządzanie odpadami i niewyrzucanie śmieci do lasu, ponieważ wilki, jako zwierzęta wszystkożerne, mogą połasić się na taki pokarm.

reklama

W odpowiedzi na rosnącą liczbę ataków wilków, które są objęte ochroną, Izby Rolnicze z całego kraju zwróciły się do Ministerstwa Klimatu i Środowiska z petycją. Domagają się one uregulowania prawnych aspektów związanych z obecnością wilków, w tym wydania zgód na płoszenie, a nawet odstrzał tych najbardziej agresywnych osobników. Sytuacja ta rodzi wiele pytań o współistnienie człowieka z dzikimi zwierzętami oraz o szukanie równowagi między ochroną przyrody a bezpieczeństwem ludzi i ich zwierząt domowych.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
11 lutego 2024 18:46

Wystrzelać

ols
13 lutego 2024 08:45

Ciekawe czy pieski był na smyczy czy biegały po lesie samopas?

Polecane