27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Niezwykle zdjęcia wilka. Robią furorę w sieci

OlsztynNiezwykle zdjęcia wilka. Robią furorę w sieci

Zdjęcia fotografa przyrody Tomasza Baldygi, którymi podzielił się z Nadleśnictwem Olsztyn, robią furorę w sieci. Widać na nich wilka.

reklama

Na zdjęciu został uchwycony niezwykły moment, na którym wilk bawił się jedną z kończyn jelenia. Nie przeszkadzała mu w tym bliskość człowieka.

Jak skomentowało Nadleśnictwo Olsztyn “Podstawą diety wilków są dzikie ssaki kopytne. Stanowią one najczęściej ponad 90% masy zjedzonego przez nie pokarmu. Wilki polują najczęściej na jelenie, sarny i dziki, choć są w stanie upolować także łosia. Dietę uzupełniają mniejszymi ofiarami, m.in. bobrami i zającami, czasami borsukami, jedzą też gryzonie, płazy i gady. Około 1-3% ich ofiar stanowią zwierzęta gospodarskie. Przypominamy, że wilk objęty jest ochroną gatunkową.

reklama

Kolejne niezwykłe spotkanie w ostatnim czasie

W ostatnim czasie w Nadleśnictwie Olsztyn w okolicy wsi Prejłowo spacerująca kobieta spotkała rysia. To niezwykłe spotkanie ze względu na to, że zwierzęta te są czujne i prowadzą samotny tryb życia. Polują głównie w nocy, a dnie spędzają w swoich kryjówkach. Rysie są jednym z największych polskich drapieżników i obok żbika, jednym z dwóch gatunków dzikich kotów występujących w Polsce. Jest on objęty ścisłą ochroną.

W ostatnim czasie pojawiło się również w sieci nagranie przedstawiające „czarną zjawę”. Był nim daniel o czarnym namaszczeniu.

źródło: Nadleśnictwo Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marian
23 lutego 2023 13:50

Narazie fajnie się ogląda ale jak się przez lata odbudują to zamiast konczyny jelenia bendzie kończyna ludzka.Wilk jest płochliwy z reguły ale stary wilk jusz niema zdolności łapać i biegać a głód zrobi swoje ale poczekamy zobaczymy.

Polecane