24 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Radny Tomasz Głażewski walczy o lepszą komunikację dla osiedla Premium w Olsztynie

OlsztynRadny Tomasz Głażewski walczy o lepszą komunikację dla osiedla Premium w Olsztynie

W Olsztynie, gdzie nowe osiedla mieszkalne rosną w szybkim tempie, infrastruktura komunikacyjna często nie nadąża za dynamicznym rozwojem miasta. Radny Tomasz Głażewski postanowił podjąć działania mające na celu poprawę sytuacji komunikacyjnej osiedla Premium, zlokalizowanego w rejonie Pieczewa. Jego inicjatywa może przyczynić się do znaczącej zmiany w jakości życia mieszkańców.

reklama
Radny Tomasz Głażewski walczy o lepszą komunikację dla osiedla Premium w Olsztynie komunikacja miejska Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
fot. UM Olsztyn

Poprawa dostępności i bezpieczeństwa

Osiedle Premium, mimo swojej atrakcyjnej lokalizacji, boryka się z problemem słabej dostępności komunikacyjnej. Radny Głażewski zwrócił uwagę na potrzebę stworzenia lepszych połączeń drogowych oraz ścieżek dla pieszych i rowerzystów, co ułatwiłoby dostęp do pobliskich usług, handlu i komunikacji publicznej. Obecnie mieszkańcy osiedla, chcący skorzystać z oferty handlowej czy komunikacji publicznej przy ulicy Krasickiego, zmuszeni są do poruszania się niebezpiecznym i nieoświetlonym poboczem.

Zmiana planu zagospodarowania

Aby rozwiązać ten problem, radny zaproponował opracowanie zmiany obecnego planu zagospodarowania przestrzennego. Zmiana miałaby na celu uwzględnienie nowych, bezpiecznych połączeń drogowych oraz ciągów pieszych i rowerowych z osiedla Premium w kierunku ulicy Krasickiego. Takie rozwiązanie nie tylko poprawiłoby bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, ale również przyczyniłoby się do lepszej integracji osiedla z resztą miasta.

reklama

Radny Głażewski podkreśla, że obecna sytuacja, w której mieszkańcy są zmuszeni do poruszania się po nieoświetlonym poboczu, nie zapewnia minimum bezpieczeństwa, szczególnie dla pieszych, rodziców z wózkami czy rowerzystów. Jego apel o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego spotkał się z pozytywnym odzewem wśród mieszkańców, którzy oczekują, że miasto podejmie odpowiednie kroki w celu poprawy ich sytuacji.

Radny Tomasz Głażewski walczy o lepszą komunikację dla osiedla Premium w Olsztynie komunikacja miejska Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
fot. materiał prasowy

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

69 KOMENTARZY

69 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pieczewo
10 lutego 2024 15:06

A kiedy połączą Pieczewo z drogą wojewódzką 660? Zbudowali drogę z licznymi rondami bez zjazdów. WTF?

Marek
10 lutego 2024 09:51

Niby takie premium, a do wszystkiego daleko i brak chodnika łączącego osiedle z resztą miasta… 🤦‍♂️

Polecane
Ogłoszenia