11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Co dalej z taksówkami przy wysokiej Bramie?

OlsztynCo dalej z taksówkami przy wysokiej Bramie?

W Olsztynie trwa dyskusja na temat dostępności taksówek w rejonie Wysokiej Bramy, szczególnie po zakończeniu ostatnich kursów tramwajowych około godziny 22. Zmiany w organizacji ruchu spowodowane nowymi liniami tramwajowymi i remontem placu Jedności Słowiańskiej wpłynęły na miejsca postoju taksówek, utrudniając mieszkańcom powrót do domu po imprezach na Starym Mieście.

reklama

Radny Tomasz Głażewski z Koalicji Obywatelskiej zwrócił się z inicjatywą przeniesienia zatoczki dla taksówek bliżej Wysokiej Bramy, by ułatwić dostęp do nich po zakończeniu funkcjonowania tramwajów. W swoim piśmie do prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, proponuje utworzenie postoju dla dwóch taksówek przy ul. 11 Listopada, co miałoby zwiększyć komfort wracających ze Starówki.

Prezydent miasta odpowiedział na interpelację, przypominając o istniejącym pięciominutowym postoju dla taksówek przed Wysoką Bramą i zdejmowaniu zakazu zatrzymywania się taksówek wzdłuż ul. Wyzwolenia. Jednocześnie wyraził wątpliwości co do propozycji radnego, podkreślając, że zatoka przy ul. 11 Listopada jest przeznaczona wyłącznie dla pojazdów zaopatrujących okoliczne obiekty i nie przewiduje się zmian w organizacji ruchu, które pozwoliłyby na współdzielenie tego miejsca przez taksówki.

reklama

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ARBZ
6 lutego 2024 08:35

Grzymowicz: Macie tak imprezować żeby zdążyć na tramwaj. Tylko tramwaje! Samochodów nienawidzę, nawet taksówek!

Polecane
Ogłoszenia