7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Olsztyn inwestuje miliony w nowe rondo i infrastrukturę dla bezpieczeństwa mieszkańców

OlsztynOlsztyn inwestuje miliony w nowe rondo i infrastrukturę dla bezpieczeństwa mieszkańców

Olsztyn szykuje się na kolejną inwestycję drogową, która ma poprawić bezpieczeństwo i komfort jazdy. Włodarze miasta zdecydowali o budowie ronda przy skrzyżowaniu ulic Zientary-Malewskiej i Poprzecznej, gdzie dotychczas dochodziło do wielu wypadków drogowych.

reklama

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował o zakończeniu procesu wyboru wykonawcy i zaakceptowaniu najkorzystniejszej oferty w wysokości 11,6 mln złotych. Z trzech złożonych ofert ta wybrana ma zapewnić bezpieczne i sprawnie działające rozwiązanie drogowe.

Projekt przewiduje nie tylko nowe rondo, ale także budowę ścieżek rowerowych, chodników oraz instalację nowego oświetlenia.

reklama

Dodatkowo w planach jest budowa kanalizacji deszczowej, która jest niezbędna przy częstych opadach deszczu, i realizacja dojazdu do trzech nowych bloków Olsztyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Zgodnie z harmonogramem umowa z wykonawcą ma zostać sfinalizowana na początku lutego, przy czym całe zadanie ma potrwać 14 miesięcy. Natomiast prace przy nowej kanalizacji deszczowej mają się zakończyć już do końca maja bieżącego roku.

W następnym roku przewiduje się, że nowi lokatorzy zamieszkają w 44 mieszkaniach, które będą miały dostęp do rozbudowanej infrastruktury drogowej. Inwestycja ta ma znacząco wpłynąć na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w rejonie Zielonej Górki oraz na zwiększenie płynności ruchu drogowego.

reklama

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Las
11 stycznia 2024 13:01

Jak to jest że ludzie czekali na te rondo latami a teraz nagle jak w okolicy powstało wiele nowych bloków to kasa się znalazła? Przypadek? Czy dewoloper posmarował? Halo, panie Grzymku postaw pan rondo, mam nowe bloki do wybudowania

Ziutek
11 stycznia 2024 22:39

Stara sprawa, stary projekt. Nie ma czym się chwalić. Lepiej niech się pochwalą ile kosztował pierwszy niezrealizowany tam projekt, potem jego aktualizacja i dlaczego nic nie wybudowano na jego podstawie. Kilkaset tysięcy w błoto! A potem nowy prezes otbs zlecił i sfinalizował budowę budynku, którym teraz się chwalą. Oj audyt po grzymie potrzebny, pewnie i pani prezes ówczesnego otbs coś za uszami ma.p

Polecane
Ogłoszenia