11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Mazury inwestują w turystykę. Nowe atrakcje budzą kontrowersje

GiżyckoMazury inwestują w turystykę. Nowe atrakcje budzą kontrowersje

Mazury, znane z malowniczych krajobrazów i bogatej oferty turystycznej, stają przed nowymi wyzwaniami inwestycyjnymi. Miasta takie jak Mikołajki i Giżycko inwestują w nowe atrakcje, mające na celu przyciągnięcie jeszcze większej liczby turystów. Jednak nie wszystkie plany spotykają się z jednoznacznym entuzjazmem lokalnej społeczności.

reklama

Baseny tylko na lato? Kontrowersje w Mikołajkach

W Mikołajkach, gdzie wiosną ruszyć ma budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego za 34 miliony złotych, pojawiają się głosy krytyczne. Radna Wioleta Kuzyk wyraziła wątpliwości co do planowanej inwestycji odkrytych basenów, które miałyby być dostępne tylko w sezonie letnim. Zdaniem radnej, takie rozwiązanie nie służy mieszkańcom miasta, którzy w okresie letnim są zajęci pracą i obsługą turystów. Lepszym pomysłem byłby, jej zdaniem, basen kryty, dostępny przez cały rok.

Spór o koło widokowe w Giżycku

Z kolei w Giżycku toczy się dyskusja wokół 34-metrowego koła widokowego, które stanęło w lokalnym lunaparku. Radny miejski Piotr Andruszkiewicz zwrócił uwagę na brak formalnych zgód na uruchomienie atrakcji ze strony Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Burmistrz Giżycka, Wojciech Iwaszkiewicz, odpiera zarzuty, argumentując, że spór dotyczy klasyfikacji obiektu i jego podległości pod prawo budowlane. Właściciel koła widokowego podkreśla, że urządzenie posiada pozytywną opinię Urzędu Dozoru Technicznego, co umożliwia jego użytkowanie.

reklama

Dialog z mieszkańcami

Obie inwestycje, choć różnią się charakterem, wskazują na podobny problem: potrzebę dialogu z mieszkańcami i uwzględnienia ich opinii oraz potrzeb przy planowaniu projektów mających na celu rozwój turystyki. W Mikołajkach organizowane jest spotkanie, podczas którego mieszkańcy będą mieli możliwość zapoznania się ze szczegółami planowanej inwestycji i wyrażenia swoich wątpliwości. Spotkanie odbędzie się w czwartek (1 lutego) o 17.30 w Centrum Kultury „Kłobuk”.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ELEKTRYK
3 lutego 2024 15:57

Ja bym tego glosno nie mówił 😂

123
2 lutego 2024 13:22

Piotr Andruszkiewicz to jakiś jełop czy co?

Polecane
Ogłoszenia