8 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ruszyły prace nad budową nowego Centrum Kultury i Edukacji pod Olsztynem

OlsztynRuszyły prace nad budową nowego Centrum Kultury i Edukacji pod Olsztynem

Rozpoczęło się pierwsze postępowanie przetargowe w związku z budową Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Wadągu. Dotyczy ono zamówienia na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych.

Postępowanie przetargowe

reklama

Przetarg związany jest z opracowaniem wielobranżowej dokumentacji projektowej, na podstawie której mają powstać trzy budynki do stanu surowego otwartego. Wykonawca ma na to 2,5 roku.

Jak przekazał starosta olsztyński Andrzej Abako „Czekamy na oferentów do 8 marca i mam nadzieję, że szybko podpiszemy umowę, żeby prace ruszyły jak najwcześniej”. I dodał, że „Na to centrum czekają mieszkańcy powiatu, gminy Dywity, ale przede wszystkim ponad pół tysiąca dzieci – uczniów naszej Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach”.

reklama

Kompleks mają tworzyć trzy budynki. Będzie to szkoła muzyczna, Gminny Ośrodek Kultury i Sala Warmińskich Inicjatyw Kulturalno-Muzycznych. Łączna powierzchnia użytkowa ma wynieść około 8,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

10 najmniejszych miast w woj. warmińsko-mazurskim

Projekt inwestycji

Pracownia Projektowa F-11 z Krakowa przygotowała koncepcję i program funkcjonalno-użytkowy inwestycji. Ma ona już na swoim koncie wiele realizacji infrastrukturalnych dla instytucji kultury. Na specjalnym spotkaniu, które odbyło się 6 grudnia, jej szef prof. Marcin Furtak powiedział „W nowoczesnej bryle chcemy zastosować cytaty historyczne i symbolikę języka muzyki. Stworzymy mały kampus z przyjaznymi przestrzeniami, osadzony w krajobrazie. Dachy będą zaopatrzone w fotowoltaikę, zastosujemy też gruntowe pompy ciepła”.

reklama

Jak dodał starosta olsztyński Andrzej Abako „Na razie na budowę mamy dwadzieścia milionów złotych z Polskiego Ładu, co powinno wystarczyć na pierwszy etap prac, ale czy tak będzie zobaczymy po otwarciu kopert z ofertami”. I jak dodał „Przyjęliśmy etapową, bardzo elastyczną formułę realizacji centrum. Gdyby oferty przekraczały nasze możliwości finansowe, w kolejnych przetargach będziemy mogli dokonać korekt zakresu zlecenia, aby pozyskane z budżetu państwa na ten cel środki nie przepadły i nie zawieść oczekiwań dzieci i młodzieży w zakresie realizacji ich marzeń o edukacji muzycznej”.

Jezioro Ukiel będzie chronione przed niekontrolowaną zabudową
Ruszyły prace nad budową nowego Centrum Kultury i Edukacji pod Olsztynem kultura Olsztyn, Wiadomości

źródło: Starostwo Powiatowe

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
olo
27 lutego 2023 10:33

Ciekawy pomysł, ale czy tak duża gabarytowo budowa „mały kampus z przyjaznymi przestrzeniami, osadzony w krajobrazie” nie zniszczy owego krajobrazu? Bryły budynków wg. mnie są zbyt ciężkie wizualnie.

Rychy
24 lutego 2023 08:04

Dość toporny projekt…

Popularne
Ogłoszenia

Nowy biurowiec przy alei Wojska Polskiego. Rusza duża inwestycja

Poznaliśmy nowego najemcę w Dukacie. Tym razem nie będzie to sklep odzieżowy