10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Imponująca inwestycja powstanie na Mazurach

MrągowoImponująca inwestycja powstanie na Mazurach

Turystyczna stolica Mazur się rozwija – w Mikołajkach powstanie nowa inwestycja rekreacyjna. Przyciągnie turystów?

reklama

O tym, że Warmia i Mazury przyciągają turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata, nie trzeba nikogo przekonywać. Jedną z takich miejscowości są Mikołajki, słynące między innymi z wielkiego portu i promenady z mnóstwem restauracji. Teraz zamierzają zbudować nową atrakcję.

Włodarze Mikołajek przedstawili wizualizację programu funkcjonalno-użytkowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Inwestycja robi wrażenie swoim rozmachem, w jej projektowaniu mają udział uczniowie Zespołu Oświatowego w Mikołajkach.

reklama

Uczniowie brali udział w projekcie

Uczniowie Zespołu Oświatowego w Mikołajkach jako pierwsi zobaczyli prezentację. To właśnie oni brali udział w projekcie, a inwestycja ma powstać wokół ich szkoły.

Jakiś czas temu władze Mikołajek ogłosiły konkurs na zagospodarowanie przestrzeni wokół szkoły. Przesłane na niego prace zostały wykorzystane przez pracownię architektoniczną do stworzenia możliwego do realizacji projektu.

– Zgodnie z waszymi pracami i sugestiami pracownia projektowa przygotowała program funkcjonalno-użytkowy, który jest wstępem do zaprojektowania tej przestrzeni – powiedział uczniom Zespołu Oświatowego cytowany przez „Gazetę Wyborczą” burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski.

reklama

Kompleks rekreacyjno-sportowy zostanie wybudowany wokół szkoły oraz na terenie obecnego stadionu przy ulicy Jana Pawła II. To oznacza, że stadion trzeba będzie przenieść. Wiadomo też już, dokąd: na koniec ulicy Dybowskiej, gdzie będzie funkcjonował jako obiekt pełnowymiarowy, z udogodnieniami i miejscami pozwalającymi na uprawianie lekkiej atletyki.

Prace mają się rozpocząć na wiosnę

Łączny koszt projektu ma wynieść ponad 34 miliony złotych. Obejmie budowę kompleksu rekreacyjno-sportowego oraz prace związane z przeniesieniem stadionu przy ulicy Dybowskiej i zaplecza szkolnego. Środki uzyskano z programu rządowego – są to największe pieniądze, jakie otrzyma jakikolwiek samorząd w powiecie mrągowskim.

– Już w przyszłym roku rozpocząć się mają prace, na które otrzymaliśmy rekordowe dofinansowanie – kompleks wraz z budową nowego stadionu to ponad 34 miliony złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – powiedział burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski.

Teraz władze przygotowują się do ogłoszenia przetargu. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

W kompleksie znajdą się między innymi skatepark, baseny, boiska, place zabaw i plenerowe siłownie, a także wybieg dla psów.

źródło: Eska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kazik
25 grudnia 2023 12:18

Tylko zadam pytanie ,bo ludzie robią się coraz wygodniejsi czym tam dojadą tą beznadziejną krętą drogą,bo innego środka transportu brak no chyba że tacy miliarderzy że helikopterami przylecą .

1254
26 grudnia 2023 09:23

A czym dojechać do Mikołajek??? Przecież tam drogi nie ma.

Polecane
Ogłoszenia