fbpx
6 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowa atrakcja. Gigantyczne koło widokowe w Giżycku

GiżyckoNowa atrakcja. Gigantyczne koło widokowe w Giżycku

W Giżycku, nad brzegiem jeziora Niegocin, zostało ustawione imponujące koło widokowe o wysokości 12 pięter. Burmistrz miasta, Wojciech Iwaszkiewicz, zaznaczył, że koło widokowe można dostrzec z wielu kilometrów.

reklama

Koło widokowe w lunaparku nad jeziorem

Koło widokowe zostało zamontowane w nowo powstającym lunaparku, położonym w pobliżu plaży miejskiej nad jeziorem Niegocin. Burmistrz Iwaszkiewicz podkreślił, że jest to unikatowa atrakcja w regionie Warmińsko-mazurskim. Prywatna firma, której miasto wydzierżawiło teren na kilkanaście lat, jest odpowiedzialna za ustawienie koła.

Kiedy ruszy lunapark?

Lunapark ma działać co najmniej od maja do września, ale istnieje możliwość przedłużenia sezonu, gdy pozwoli na to pogoda. Przejażdżki kołem nie są jeszcze możliwe, ponieważ urządzenie czeka na niezbędne odbiory. Jeśli odbiory zostaną przeprowadzone w najbliższym czasie, możliwe będzie podziwianie panoramy Mazur podczas długiego weekendu majowego.

reklama
Haitańczyk przyznał, że kocha Olsztyn za to, że pije się tu dużo... piwa

Kontrowersje wokół koła widokowego

Koło widokowe, umieszczone nad brzegiem jeziora, jest widoczne również z innych miejscowości leżących nad Niegocinem. Ruchome podświetlenie koła wywołało szeroką dyskusję w mediach społecznościowych dotyczącą uciążliwości tego rodzaju instalacji oraz niestosowności takiej rozrywki w mazurskim krajobrazie.

reklama

Rozwój turystyki na Mazurach

Dyskusje dotyczące rozwoju turystyki na Mazurach trwają od wielu lat. Konflikt dzieli zwolenników oferty rozrywkowej, tętniących życiem kurortów, od tych, którzy uważają, że najcenniejszym skarbem regionu jest przyroda i wyjątkowy krajobraz, który należy chronić przed nadmierną ingerencją ludzi.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Naje.any Janusz z Bachorami
21 kwietnia 2023 08:58

Super

Polecane
Ogłoszenia

Egzotyczne kierunki w zasięgu ręki? Nowości Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

Egzotyczne kierunki w zasięgu ręki? Nowości Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury