20 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Jaki kredyt będzie najkorzystniejszy dla przedsiębiorcy?

Materiał partneraJaki kredyt będzie najkorzystniejszy dla przedsiębiorcy?

Rozsądne i przemyślane gospodarowanie finansami przedsiębiorstwa to ogromnie ważny czynnik w jego rozwoju. W sytuacji, gdy posiadane fundusze nie wystarczają na pokrycie bieżących kosztów działalności lub wysoce opłacalnej inwestycji, warto skorzystać z zewnętrznych form finansowania, do których należy kredyt dla firm. Jakie warunki trzeba spełnić, aby go otrzymać i jaki będzie najkorzystniejszy kredyt dla przedsiębiorcy? Odpowiadamy!

reklama

Z jakich rodzajów kredytu dla firm można skorzystać?

Choć branie kredytów może się kojarzyć z niewydolnością finansową, w przypadku firm jest to opcja, która niejednokrotnie pozwala ją znacznie poprawić. Dzieje się tak na przykład wówczas, gdy firmę czeka intratna inwestycja. Warto wiedzieć, że kredyt dla przedsiębiorcy może przybierać różne formy w zależności od tego, w jakim celu jest on zaciągany.

Inwestycyjny kredyt dla przedsiębiorcy

O inwestycyjny kredyt dla firm wnioskuje się wówczas, gdy planujemy inwestycję, która może nam przynieść bardzo wysokie zyski. Mowa tu na przykład o zakupie papierów wartościowych czy unowocześnieniu parku maszynowego. Tego rodzaju pożyczka udzielana jest na konkretny cel, a jej wysokość jest uzależniona od obecnego i prognozowanego stanu finansów przedsiębiorstwa. W większości przypadków firma będzie musiała uiścić wkład własny w wysokości 20-30 procent, a niekiedy dysponować również dodatkowym zabezpieczeniem.

reklama

Obrotowy kredyt dla firm

Obrotowy kredyt dla przedsiębiorcy pozwala uzyskać środki na pokrycie bieżących kosztów związanych z działalnością. Większość firm wykorzystuje je na przykład na poczet zakupu niezbędnych materiałów do świadczenia swoich usług bądź też rozlicza się z ich pomocą z partnerami biznesowymi. Zdarza się również, że środki z obrotowego kredytu dla firm przeznaczane są na wypłaty dla pracowników czy też spłatę innych zobowiązań. Warto wiedzieć, że w przypadku takiego produktu jest możliwość uzyskania korzystnych warunków finansowania, jeśli sytuacja finansowa firmy jest stabilna.

Kredyt dla przedsiębiorcy na zakup lub modernizację nieruchomości

Kredyt dla firm, z którego środki są przeznaczane na zakup lub remont nieruchomości mającej służyć prowadzonej działalności, to znany również klientom indywidualnym kredyt hipoteczny. Uzyskanie takiego finansowania zazwyczaj nie jest problematyczne, jako że tego typu umowa jest wysoce korzystna dla banku – nieruchomość pełni bowiem funkcję dodatkowego zabezpieczenia, które instytucja może spieniężyć w razie braku spłaty należności ze strony firmy. Co ważne, tego rodzaju kredyt dla przedsiębiorcy może również służyć spłacie innych kredytów hipotecznych.

Kredyt dla firm jako forma wsparcia w trakcie oczekiwania na dotacje

Przedsiębiorcy, którzy chcą zrealizować inwestycję zanim otrzymają środki z różnego rodzaju dofinansowań, mogą ubiegać się o kredyt pomostowy. Należy jednak mieć na względzie, że nie jest on łatwy do uzyskania – ten rodzaju kredytu dla przedsiębiorcy wymaga świetnej zdolności finansowej, a także bardzo dobrego biznesplanu.

reklama

Kredyt dla przedsiębiorcy zaczynającego działalność

Starając się o kredyt dla firm, należy spełnić określone wymagania – bardzo często w ofertach różnych banków znajdziemy zapis, że staż działalności musi wynosić minimum 6 czy też 12 miesięcy. Nie oznacza to jednak, że osoby dopiero zakładające swoją firmę nie mogą ubiegać się o zewnętrzne finansowanie. Dla początkujących przedsiębiorców przewidziano osobny produkt, jakim jest tak zwany kredyt dla firm na start. Przy ubieganiu się o jego otrzymanie należy przedłożyć między innymi biznesplan, a także zaświadczenie, w którym wykażemy możliwe formy zabezpieczenia kredytu.

Jaki kredyt dla spółki z.o.o. a jaki dla jednoosobowej działalności gospodarczej?

Wybór odpowiedniej formy finansowania wymaga znajomości rynku, a także przeanalizowania wielu czynników. Co więcej, optymalna opcja będzie inna w zależności od kondycji finansowej firmy, a także jej celów. W związku z tym nie sposób jednoznacznie wskazać, jaki kredyt dla spółki z o.o., a jaki dla jednoosobowej działalności okaże się najlepszy – warto skonsultować tę kwestię ze specjalistą, aby podjąć najkorzystniejszą decyzję.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane