10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Dyrektor GDDKiA Olsztyn odchodzi po 17 latach pracy. Znamy powód tej decyzji

OlsztynDyrektor GDDKiA Olsztyn odchodzi po 17 latach pracy. Znamy powód tej decyzji

Koniec ery Mirosława Nicewicza w GDDKiA Olsztyn. Mirosław Nicewicz, który przez ostatnie 17 lat pełnił funkcję dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Olsztynie, ogłosił swoje odejście na emeryturę. Przez trzy dekady pracy w GDDKiA, Nicewicz odegrał kluczową rolę w rozwijaniu infrastruktury drogowej Warmii i Mazur.

reklama

Pod jego kierownictwem, województwo doświadczyło znaczących inwestycji drogowych, które zasadniczo zmieniły krajobraz regionu i komfort podróży. To w czasie jego rządów powstawały takie drogi ekspresowe jak S7, łącząca Gdańsk i Warszawę, oraz S51 Olsztyn-Olsztynek. Te miliardowe inwestycje przyniosły ze sobą nie tylko nowe trasy, ale również imponujące wiadukty, mosty i przejścia dla zwierząt.

Nicewicz był również odpowiedzialny za realizację długo oczekiwanej południowej obwodnicy Olsztyna, projektu, o którym mówiono od wielu lat. Koszty tych wszystkich przedsięwzięć sięgają milionów złotych, a ich wpływ na region jest nieoceniony.

reklama

Olsztyńska dyrekcja pod jego wodzą prowadziła również inwestycje na terenie Mazowsza, rozszerzając swoje działania poza granice rodzimego województwa.

Po odejściu Nicewicza, GDDKiA stanie przed wyzwaniem znalezienia jego następcy. Kto obejmie to stanowisko, zostanie rozstrzygnięte w drodze konkursu.

Nowy dyrektor olsztyńskiego oddziału GDDKiA będzie musiał zmierzyć się z kolejnymi trudnymi zadania. Jednym z nich jest budowa S16 Mrągowo-Ełk, w przypadku której Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska domaga się zmiany wybranego wariantu przebiegu drogi. Zmiana ta ma na celu ochronę stanowisk lęgowych żółwia błotnego. To pokazuje, jak ważne jest pogodzenie rozwoju infrastruktury z ochroną środowiska.

reklama

Era Mirosława Nicewicza w GDDKiA dobiega końca, ale jego wkład w rozwój regionu pozostanie trwałym dziedzictwem.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

11 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kiewrownik szatni
4 stycznia 2024 15:11

Kogo z PO macie na to stanowisko?

turteleles
4 stycznia 2024 13:23

Trzeba się zapytać szczura Szredera, mentora żółwi co dalej?

Polecane
Ogłoszenia