fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 28 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Znamy wykonawcę południowej obwodnicy Olsztyna

Wiadomości Znamy wykonawcę południowej obwodnicy Olsztyna

Najkorzystniejszą ofertę na budowę drugiego odcinka obwodnicy złożyła firma Budimex SA. Koszt jego budowy wyniesie 913 mln zł.

Budową odcinka obwodnicy Olsztyn Południe–Olsztyn Wschód zainteresowanych było 9 wykonawców z ofertami od 548,9 mln zł do 1,2 mld zł. Głównym kryterium przy ocenie najkorzystniejszej oferty była cena (90%), poza tym termin zakończenia zadania (5%) oraz okres gwarancji (5%). Ostatecznie wybrano firmę Budimex SA z ceną 913 mln zł, terminem realizacji 28 miesięcy i okresem gwarancji 10 lat. Podpisanie umowy nastąpi prawdopodobnie w I kwartale 2016 r.

Jak podaje olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, odcinek obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S51 będzie miał długość 14,7 km i stanowić będzie obejście miasta od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Wschód. Droga zlokalizowana na terenie Olsztyna i gmin Stawiguda, Purda, Barczewo ominie miasto od południowego wschodu. Przebiegać będzie od drogi S51 w sąsiedztwie miejscowości Tomaszkowo poprzez okolice miejscowości Bartążek, Szczęsne, Klebark Mały do drogi nr 16 na wysokości ogródków działkowych na Wójtowej Roli.

Fot. GDDKiA Olsztyn.
Fot. GDDKiA Olsztyn.

Inwestycja realizowana w systemie „Projektuj i buduj” polegać będzie m.in. na budowie odcinka obwodnicy o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. W ramach kontraktu powstaną węzły Olsztyn Jaroty i Olsztyn Wschód. Jako kolejny etap inwestycji planowana jest budowa węzła Olsztyn Pieczewo.

Realizowana w dwóch zadaniach południowa obwodnica Olsztyna będzie drogą o długości 24,7 km. W ciągu drogi krajowej nr 16 (dł. 10 km) będzie miała klasę GP, na pozostałym odcinku (dł. 14,7 km) będzie drogą ekspresową S51.

[custom-related-posts title=”Pisaliśmy o tym” order_by=”title” order=”ASC” none_text=”None found”]

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x