8 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ma nowego dyrektora

OlsztynRegionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ma nowego dyrektora

Od dziś (24.02) funkcję tę pełni Tadeusz Mordasiewicz, powołany przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska Michała Kiełsznię.  

reklama

Tadeusz Mordasiewicz ukończył kierunek techniczny na Politechnice Warszawskiej. W swojej karierze zawodowej poświęcił się w większości pracy na rzecz samorządu województwa warmińsko-mazurskiego. Działając w jednostkach samorządu terytorialnego na szczeblu gminnym i powiatowym, miał okazję poznać dokładnie problematykę ochrony środowiska od strony prawnej i administracyjnej.

Do 2002 r. był burmistrzem Kętrzyna, a potem pełnił mandat radnego powiatu kętrzyńskiego. W latach 2006 – 2014 piastował urząd starosty powiatu kętrzyńskiego. Jest również trzykrotnym laureatem plebiscytu na Najpopularniejszego Samorządowca Warmii i Mazur w kategorii burmistrz, starosta i prezydent. Odznaczono go też złotym medalem Za zasługi dla pożarnictwa.

reklama

Nowy dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska działa w Radzie Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Zarządzie Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Tadeusz Mordasiewicz zastąpił na stanowisku dyrektora RDOŚ Stanisława Dąbrowskiego.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
leon
27 lutego 2015 11:57

A ile zdobył głosów w wyborach?

Polecane
Ogłoszenia