4 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Miliony złotych na wsparcie przedsiębiorców z Warmii i Mazur

OlsztynMiliony złotych na wsparcie przedsiębiorców z Warmii i Mazur

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego poinformował o przeznaczeniu 220 milionów złotych dla przedsiębiorców z Warmii i Mazur.

reklama


Władze województwa zamierzają przekazać 220 milionów złotych Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie. Jedynym udziałowcem spółki jest województwo. Środki mają zostać przeznaczone na pożyczki i poręczenia dla przedsiębiorców z regionu.

To, w jaki sposób środki mają być dystrybuowane i wydatkowane, określa Strategia Inwestycyjna Zasobów Zwróconych Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2023-2033 z instrumentów finansowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

reklama

Strategia Inwestycyjna jest narzędziem pozwalającym na realizację polityki województwa w dziedzinie przedsiębiorczości. Została określona do końca 2030 roku w strategicznym dokumencie „Warmińsko-
Mazurskie 2030. Strategia rozwoju społeczno-gospodarczego” i wskazuje najważniejsze cele, warunki oraz zasady wykorzystania zasobów zwróconych z instrumentów finansowych Regionalnego Programu Operacyjnego (2014-2020).


– Zakładamy, że udostępnienie pożyczek zmniejszy lukę inwestycyjną przedsiębiorstw w regionie i tym samym przyczyni się do realizacji celu strategicznego Inteligentna produktywność, wyznaczonego w Strategii regionalnej. Warmia i Mazury to jedno z najlepszych i najbardziej interesujących miejsc dla inwestorów w Polsce. Tu można pracować, prowadzić biznes i jednocześnie aktywnie wypoczywać, korzystając z przyrodniczych i krajobrazowych uroków tej wyjątkowej krainy – powiedział marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Ponieważ strategia ma charakter długofalowy, przewidziano ją na dziesięć lat: od 2023 do 2033 roku. Jej realizacja, dzięki możliwości skorzystania z preferencyjnych pożyczek i poręczeń, ma pobudzić aktywność gospodarczą, rozwój konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorców w regionie. Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. przy udzielaniu pożyczek będzie współpracować i korzystać z doświadczenia funduszy pożyczkowych, co ma zapewnić dostęp do produktów finansowych w całym regionie.

reklama

Podpisanie umowy z Agencją ma nastąpić niebawem.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Czule pozdrawiamy
2 października 2023 21:37

Warmia i Mazury to jedno z najlepszych i najbardziej interesujących miejsc dla inwestorów(Pati) Polsce. Tu można pracować(pobierać zasiłki), prowadzić biznes(płodzić bąbelki) i jednocześnie aktywnie wypoczywać(na bułkotapczanie przed TV, konsolą czy PC), korzystając z przyrodniczych i krajobrazowych uroków tej w7yjątkowej krainy

Polecane
Ogłoszenia