2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Łukasz Michnik znowu to zrobił! Minister Olgę Semeniuk z PiS, aż zatkało gdy jej zadał pytanie

OlsztynŁukasz Michnik znowu to zrobił! Minister Olgę Semeniuk z PiS, aż zatkało...

Łukasz Michnik to bez wątpienia jedna z najbarwniejszych postaci trwającej kampanii wyborczej. Działacz społeczny z Olsztyna kandydujący z listy Lewicy po raz kolejny pokazał niekompetencję kandydatki Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu.

reklama

Łukasz Michnik to 25-letni działacz społeczny z Olsztyna, który od lat angażuje się w problemy mieszkańców miasta. To właśnie on jest jednym z liderów protestów w Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty” w Olsztynie. Michnik również podejmował interwencję w sprawie łamania praw pracowniczych w olsztyńskim Intermarche czy walczył o podwyżki dla urzędników z Urzędu Miasta w Olsztynie.

reklama

Podczas trwającej kampanii wyborczej Michnik oprócz ogłaszania swoich haseł, wieszania plakatów czy rozdawania ulotek robi znacznie więcej. Jednym z jego projektów są rozmowy ze „spadochroniarzami” PiS-u, czyli osób, które na co dzień nie mieszkają w Olsztynie, jednak z bliżej nieokreślonych powodów znalazły się na tutejszych listach wyborczych. 

Podczas ostatnich tygodni Michnik zdążył już ośmieszyć Błażeja Pobożego (którego zapytał gdzie można kupić polskie wizy) i Janusza Cieszyńskiego (zapytanego o to, czy instalował szpiegowskie oprogramowanie na komputerach rozdawanych uczniom. Trzecią „spadochroniarką” na olsztyńskich listach Prawa i Sprawiedliwości jest Olga Semeniuk-Patkowska, która na co dzień pełni funkcję… radnej Warszawy. 

reklama

– Za jakie zasługi dla Warmii i Mazur została pani radną Warszawy? – zapytał Łukasz Michnik Olgę Semeniuk-Patkowską, która po wzięciu głębszego oddechu odpowiedziała, że:

– Radną Warszawy i samorządowcem jestem po to, aby dzisiaj tutaj na Warmii i Mazurach prowadzić dobrą politykę i współpracę z samorządami – odpowiedziała Semeniuk-Patkowska wyraźnie się denerwując.

To co później mówiła minister PiS, trudno jest zweryfikować. Wyraźnie rozjuszona radna Warszawy zaczęła atakować Michnika pytając go, czy jeszcze zamierza zapytać o Łynę (pijąc tym samym do jej kolegi z listy Janusza Cieszyńskiego, który nie wiedział jaka rzeka płynie przez Olsztyn) oraz o to… ile Olsztyn ma mieszkańców. Na koniec Semeniuk-Patkowska podziękowała za rozmowę nie chcąc jej kontynuować.

– Mamy spadochronowy hat-trick PiS – napisał na Twitterze Łukasz Michnik odnosząc się do tego, że podczas trwającej kampanii zdążył już ośmieszyć trzech oficjeli PiS – Błażeja Pobożego, Janusza Cieszyńskiego i właśnie Olgę Semeniuk-Patkowską.

Nadchodzące wybory parlamentarne odbędą się 15 października. W okręgu 35 (Olsztyn) jest do zdobycia 10 mandatów. Na chwilę obecną zarówno Łukasz Michnik, jak i Olga Semeniuk-Patkowska mają szansę dostać się do Sejmu, jednak wielu komentatorów i ekspertów uważa, że to właśnie kandydat Lewicy jest zdecydowanie bliżej mandatu poselskiego.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Teresa
2 października 2023 16:20

Dlaczego jest u nas na listach PiS jeden z najbardziej umorzonych ministrów w tym rządzie i który nic o nas nie wie

Z Olsztyna
1 października 2023 12:38

Niech ten chłopczyk M. zapyta mojego ojca jak stracił zdrowie podczas internowania, niech przypomni historię swojej formacji… cwaniaczek jak Wypij

Polecane
Ogłoszenia