fbpx
10 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Młody kandydat z Olsztyna podbija krajowe media. Łukasz Michnik zyskuje na popularność

OlsztynMłody kandydat z Olsztyna podbija krajowe media. Łukasz Michnik zyskuje na popularność

Łukasz Michnik to jedna z barwniejszych postaci obecnie trwającej kampanii wyborczej. Młody działacz społeczny z Olsztyna ma już na swoim koncie protesty w SM Jaroty, walkę o prawa pracownicze w Intermarche czy walki z nielegalnymi eksmisjami. Teraz jego działania doceniają ogólnopolskie media.

reklama

Listy niemal wszystkich partii politycznych startujących w okręgu 35 (Olsztyn). Na listach Koalicji Obywatelskiej furorę robi obecny poseł Michał Wypij, Trzecia Droga ma adwokata Marcina Kotowskiego, którego plakaty wprost zalały Olsztyn a listy Prawa i Sprawiedliwości zostały zdominowane przez Janusza Cieszyńskiego, aktualnego ministra cyfryzacji w rządzie Mateusza Morawieckiego, który w Olsztynie mieszka zaledwie od kilku tygodni, po drodze dowiadując się, jak nazywa się największa rzeka przepływająca przez stolicę Warmii.

Ignacy Niemczycki zaprezentował właśnie swój program wyborczy

Jedną z najbarwniejszych postaci na Lewicy jest Łukasz Michnik, który próbuje dostać się do Sejmu z czwartego miejsca. Działacz społeczny, który wielokrotnie podkreśla, że nie jest politykiem ma na swoim koncie szereg interwencji głównie związanych z mieszkalnictwem, prawami pracowniczymi i walką o wyższe wynagrodzenia.

reklama

Ostatnim hitem Internetu stało się nagranie, w którym Michnik pyta podsekretarza w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji startującego z Olsztyna — Błażeja Pobożego o stoisko z polskimi wizami na dożynkach w Olsztynku. Krótki film na Twitterze zrobił ponad 110 tysięcy wyświetleń natychmiast podchwyciły ogólnopolskie media: od Wprost aż po Onet. Zresztą to nie pierwszy artykuł w Onecie, który jest jednym z największych portali informacyjnych w Polsce o młodym kandydacie Lewicy z Olsztyna. Zaledwie kilkanaście dni wcześniej Onet cytował Michnika nawołującego spółdzielców do podjęcia walki z zarządem SM Jaroty.

Zaskakujący ruch prezesa Kaczyńskiego. Oto jedynka PiS w Okręgu Olsztyńskim

Dzisiaj Łukasz Michnik znowu wystąpił w Onecie, tym razem na zaproszenie prowadzącego program „Debiuty”, którego założeniem jest przedstawienie ciekawych kandydatów do Sejmu spoza pierwszych miejsc na listach wyborczych. Pod koniec materiału prowadzący przeprowadza krótki quiz z wiedzy o funkcjonowaniu Sejmu, w którym Łukasz Michnik odpowiedział śpiewająco na wszystkie 5 pytań pokazując tym samym, że mimo młodego wieku i zapału do działania posiada również rozległą wiedzę parlamentarną.

reklama

reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Oko
19 września 2023 22:18

Kolejny błazen w gonitwie do koryta hehehe

głosuję na prawicę
19 września 2023 22:16

Ha, ha, ha może do wyspy miłości niech się zgłosi albo innego show. Ale nie do polityki.

Polecane
Ogłoszenia

Marcin Kotowski: nowa twarz z Olsztyna chce skruszyć polityczny beton

Marcin Kotowski: nowa twarz z Olsztyna chce skruszyć polityczny beton