fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Łukasz Michnik z poparciem Lewicy. Nowa nadzieja dla młodych w Olsztynie?

OlsztynŁukasz Michnik z poparciem Lewicy. Nowa nadzieja dla młodych w Olsztynie?

Europoseł Robert Biedroń, działacze Młodej Lewicy oraz Łukasz Michnik, kandydat do Sejmu z listy Lewicy w Olsztynie, spotkali się 27 sierpnia o godzinie 13:00 przed budynkiem Centrum Konferencyjnego UWM w Olsztynie. Konferencja prasowa miała za cel zwrócenie uwagi na trudną sytuację młodzieży w Polsce.

reklama

“Brak mieszkań to brak stabilności. Młode kobiety przez terror PiS boją się zakładać rodziny. Uczniom coraz ciężej jest dojeżdżać na uniwersytety, bo rząd na potęgę tnie połączenia kolejowe i PKS”, powiedział Robert Biedroń.

reklama

Wybory to szansa na zmiany

Według Biedronia, nadchodzące wybory będą szansą dla młodych, a nikt lepiej nie zadba o ich interesy niż sami zainteresowani. “Lewica stawia dziś na młodych. Na naszych listach jest ponad 100 kandydatów i kandydatek poniżej 30 roku życia. Łukasz Michnik, który wystartuje z Olsztyna, to lider młodego pokolenia lewicy”, zaznaczył przewodniczący Lewicy.

Marcin Kulasek: Referendum, to wyborcze oszustwo [OPINIE]

Wezwanie do walki przeciwko niesprawiedliwościom

Łukasz Michnik, kandydat do Sejmu, podzielił z zebranymi swoją wizję działania. “Walczcie razem z nami, ale nie przeciwko biedniejszym, słabszym, kobietom czy mniejszościom. Walczcie razem z nami przeciwko niesprawiedliwościom”, wezwał młodych do wspólnej walki.

reklama

Konfederacja vs. Lewica: czyja wizja jest bardziej inkluzja?

Michnik zanegował również popularną tezę, że Lewica zajmuje się tylko mniejszościami. “Program Lewicy zawsze był skierowany do milionów, podczas gdy program Konfederacji skierowany jest do milionerów”, stwierdził, argumentując, że to właśnie Konfederacja jest partią dla mniejszości, reprezentując interesy najbogatszych.

Łukasz Michnik z poparciem Lewicy. Nowa nadzieja dla młodych w Olsztynie? polityka Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Program dla młodych

Cyprian Mrzygłód, skarbnik Młodej Lewicy, skupił się na zapewnieniu dobrego systemu zdrowotnego i edukacyjnego oraz programu budowy mieszkań. “Takie działania pozwolą młodym ludziom się rozwijać, zarabiać i żyć komfortowo”, dodał Mrzygłód.

Kandydat Lewicy z Olsztyna grzmi: "Potrzebujemy tysięcy tanich mieszkań"

Czas na realne rozwiązania

Anna Wardak, współprzewodnicząca Młodej Lewicy, zakończyła konferencję krytyką nieodpłatnych staży i praktyk dla studentów. “To sprawia, że młodym ludziom często nie wystarcza na wynajem mieszkania. Mamy konkretne propozycje – budowa 300 tysięcy mieszkań i wsparcie finansowe dla studentów”, powiedziała Wardak.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

11 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Dzidka
28 sierpnia 2023 19:16

Młode, naiwne dzieci, nie pamiętają czym była komuna, którą reprezentują Biedroń i Czarzasty. Ja pamiętam jedzenie na kartki, buty na kartki, słodycze na kartki. Pamiętam stan wojenny, pamiętam dramatyczne warunki mieszkaniowe, zamknięte granice. Brak autobusów, pociągów, dojazdy do domu trwały godzinami. To był straszny czas. A oni teraz wystrojeni w tęczowe piórka (zapomnieli o akcji hiacynt) udają nowoczesnych konstruktorów demokracji.

Ed
28 sierpnia 2023 16:36

ludzie zapomnieli już jak biedroń ich wykiwał na cyrku zwanym wiosna. do dzisiaj nie wyjaśnił kto to finansował

Polecane
Ogłoszenia

Nowa brygada zmotoryzowana w Nidzicy. Iwona Arent: to rozwój całego miasta i powiatu

Ignacy Niemczycki zaprezentował właśnie swój program wyborczy
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?