20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Ale wpadka? Janusz Cieszyński z PiS został zapytany, jaka rzeka płynie przez Olsztyn

OlsztynAle wpadka? Janusz Cieszyński z PiS został zapytany, jaka rzeka płynie przez...

W okręgu wyborczym nr 35, znanym jako okręg olsztyński, trwa kampania wyborcza. Na pierwszym miejscu z listy PiS kandyduje minister Janusz Cieszyński, kontrowersyjna postać znana z afery respiratorowej. Jego rywal, Marcin Kotowski z Trzeciej Drogi (Polska 2050 z PSL), korzysta z wpadek Cieszyńskiego, aby zwrócić uwagę na braki w jego wiedzy na temat regionu.

reklama

“Spadochroniarz” z Wrocławia

Minister Janusz Cieszyński, znany z kontrowersji związanych z tzw. “aferą respiratorową,” został wprowadzony na pierwszą pozycję w okręgu olsztyńskim decyzją centrali partii w Warszawie. Taki ruch wywołał liczne kontrowersje, zarówno wśród lokalnych członków partii, jak i wyborców. Wielu ludzi krytykuje decyzję, podkreślając, że Cieszyński nie ma żadnego związku z regionem, pochodząc z Wrocławia.

reklama

Gafa podczas debaty politycznej

Sytuacja się zaostrzyła, gdy Janusz Cieszyński, wziąwszy udział w debacie politycznej, nie potrafił odpowiedzieć na pytanie o nazwę rzeki, która przepływa przez Olsztyn. To było dla wielu obserwatorów dowodem na to, że kandydat PiS nie ma wystarczającej wiedzy na temat regionu, w którym ma reprezentować interesy obywateli.

Kontratak Marcina Kotowskiego

Marcin Kotowski, kandydat z listy Trzeciej Drogi, nie zmarnował okazji i nagrał filmik, w którym kieruje do Cieszyńskiego kilka uwag. Przypomniał, że rzeką, o którą pytał prowadzący debatę, jest Łyna. Dodał również, że Olsztyn leży na Warmii, a nie na Mazurach, co również jest istotne dla mieszkańców regionu.

Wprowadzenie Janusza Cieszyńskiego jako “spadochroniarza” do okręgu wyborczego nr 35 rodzi liczne kontrowersje i podnosi pytania o jego zdolność do skutecznego reprezentowania interesów regionu. Na tym etapie kampanii jego wpadki, takie jak brak wiedzy o geografii regionu, mogą mieć znaczący wpływ na wyniki wyborów.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zniesmaczony
18 września 2023 06:55

Respiratory zakupił, rzeki nie zna ale do sejmu i tak wejdzie. Taką mamy zajebistą ordynację wyborczą….

wacek
18 września 2023 08:49

ktos tych nieuków wybierał, na szczęście nie ja, szkoda mi czasu na tą politykę, kupa przekrętów, chamów i złodzieji

Polecane
Ogłoszenia