fbpx
14 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Kolejna osoba pobita i wrzucona do Łyny. Co się dzieje w Olsztynie?

OlsztynKolejna osoba pobita i wrzucona do Łyny. Co się dzieje w Olsztynie?

W ostatnim czasie mieszkańcy Olsztyna stali się świadkami serii brutalnych zdarzeń, które zakłóciły ich spokój i poczucie bezpieczeństwa. Najnowszy przypadek, o którym się mówi, miał miejsce 6 sierpnia i był podobny do głośnej sprawy z wrzuceniem ofiary do rzeki.

reklama

Co istotne ostatnie brutalne zdarzenia rozegrały się w podobnym czasie w niedalekiej odległości. Incydenty pokazują skalę rosnącej przestępczości w Olsztynie.

Kolejne pobicie z wrzuceniem do rzeki?

Wedle docierających do redakcji informacji wynika, że głośna sprawa pobicia na moście Jana to nie jedyny przypadek, w którym sprawca po tym jak pobił ofiarę, zdecydował się na wrzucenie jej do rzeki. Napastnik, który brał udział w głośnym incydencie, który rozegrał się na moście, został tymczasowo aresztowany. Jest podejrzewany o próbę zabójstwa, za co grozi mu nawet dożywocie.

reklama
Kolejny pobity mężczyzna wylądował w rzece: nowe informacje w sprawie

*nagranie wideo

Prokuratura Rejonowa Olsztyn – Południe w Olsztynie nadzoruje postępowanie w sprawie dramatycznego incydentu, który miał miejsce 6 sierpnia 2023 roku. Zgodnie z informacjami, w wyniku tego zdarzenia mężczyzna został brutalnie pobity przez zadanie mu uderzeń i kopanie po całym ciele, a następnie wrzucony do rzeki Łyna. W rezultacie tego ataku poszkodowany doznał poważnych obrażeń, w tym złamania trzonu kości łokciowej prawej. Sprawa jest traktowana jako przestępstwo zgodnie z art. 158 § 1 Kodeksu Karnego. Aktualnie postępowanie w tej sprawie jest w toku; funkcjonariusze Policji z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, pod nadzorem prokuratora, realizują czynności procesowe. Szersze informacje o sprawie będą mogły zostać udzielone po przeprowadzeniu zaplanowanych dowodów, co podkreśla wagę i powagę, z jaką organy ścigania traktują to zdarzenie.

reklama

Incydent przy ul. Mochnackiego

W podobnym czasie przy ul. Mochnackiego doszło do innego niepokojącego zdarzenia. Mieszkańcy byli świadkami przerażającego widoku: kobieta krzyczała przez okno, błagając o pomoc. Świadkowie widzieli, że w mieszkaniu doszło do szarpaniny. Po zgłoszeniu o awanturze i krzykach o pomoc interweniowała policja. Funkcjonariusze na miejscu zastali 28-letnią kobietę, 33-letniego mężczyznę i narkotyki.

Kolejny pobity mężczyzna wylądował w rzece: nowe informacje w sprawie

Czy w Olsztynie jest bezpiecznie?

W krótkim czasie doszło do serii brutalnych incydentów, które nie tylko wywołały oburzenie wśród mieszkańców, ale też wzbudziły obawy o poziom przestępczości w mieście. Tego typu zdarzenia powodują, że w mieszkańcach narasta niepokój. Z drugiej strony pokazują też przerażający poziom obojętności osób, które były ich świadkami.

Władze miasta i organy ścigania stoją przed poważnym wyzwaniem, by odpowiedzieć na te incydenty i przywrócić poczucie bezpieczeństwa społeczności.

źródło: Prokuratura Okręgowa

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

9 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
L-86
20 sierpnia 2023 18:50

Od dwóch lat Olsztyn stał się miastem bezprawia. Tak jakby ktoś wyłączył policje miejską i straż miejską. Jako mieszkaniec czuję się zagrożony. Boję się tak jak kiedyś wracać pieszo od znajomych, wyprowadzić wieczorem psa itd.

Wieh
20 sierpnia 2023 19:12

Olsztyn to już dziki zachód ⚰️ Miejsca gdzie są turyści lub jeszcze są bo zaraz nie będzie jak policja straż miejska dalej będzie spać !

Polecane
Ogłoszenia

Kolejny pobity mężczyzna wylądował w rzece: nowe informacje w sprawie

Kolejny pobity mężczyzna wylądował w rzece: nowe informacje w sprawie
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji