2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Niepokojące tempo prac nad linią tramwajową: prezydent domaga się wyjaśnień

OlsztynNiepokojące tempo prac nad linią tramwajową: prezydent domaga się wyjaśnień

Niemalże od kilku lat mieszkańcy Olsztyna śledzą rozwój budowy infrastruktury tramwajowej, która miała usprawnić komunikację w mieście. Mieszkańcy podkreślają, że w praktyce kolejne budowy często utrudniają ruch. Z ostatnich informacji wynika, że prace mogą się przedłużyć.

reklama

Pierwszy etap, który połączył Jaroty z centrum, został pomyślnie ukończony. Obecnie trwają prace nad kolejnym odcinkiem, który ma łączyć Pieczewo z dworcem i Śródmieściem. Ich tempo zaczyna niestety budzić niepokój.

Niepewność dotrzymania terminu

Chociaż podpisana w czerwcu 2021 roku umowa wskazuje na zakończenie inwestycji do 16 października 2023, coraz więcej sygnałów alarmuje o możliwości wystąpienia opóźnień. Władze Olsztyna z nieukrywanym niepokojem obserwują tempo prowadzonych prac. Jak pisze “Gazeta Wyborcza,” prezydent miasta, Piotr Grzymowicz, bierze pod uwagę potencjalne opóźnienia w budowie infrastruktury towarzyszącej projektowi. Terminu powinni jednak dotrzymać wykonawcy torowisk.

reklama

Krytyka ze strony prezydenta

Prezydent Grzymowicz podkreśla, że wykonawca inwestycji podaje różne powody obecnego stanu rzeczy. Jeden z głównych argumentów to zbyt mała liczba pracowników. Jednak dla gospodarza miasta nie jest to wystarczające wytłumaczenie, a raczej dowód na brak odpowiedniego przygotowania do prowadzenia tak poważnej inwestycji.

Nadchodzące spotkanie z wykonawcą

Kolejne niepokojące sygnały spowodowały, że podjęto decyzję o spotkaniu z wykonawcą. Rozmowy mają odbyć się 11 sierpnia. Ich kluczowym tematem będzie tempo prac nad nową linią tramwajową. Mieszkańcy Olsztyna oraz władze miasta oczekują konkretnych odpowiedzi i wdrożenia skutecznych rozwiązań.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

21 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Na litość boska
11 sierpnia 2023 09:18

Czy budowa trwa czy się skończy to i tak przez te bezużyteczne tramwaje będą korki patrz na wcześniejsze ulice i wcześniejszą budowe tych pieprzonych tramwaji. W centrum były kiedyś po dwa pasy korkow praktycznie nie było. Kościuszki to samo. Póki ci przestępcy nie wymyślili sobie tramwaji komu one mają służyć? Dlaczego korkujecie nasze miasto. Pseudo prezydent wraz z bezużyteczna instytucja zdzit do pogonienia w trybie natychmiastowym. Już dawno powinno się ich pogonić. Wszędzie zrobicie najlepiej po 1 pasie debile zamiast budować i naprawiać ulice to kretyni wpieprzaja tramwaje które w większości jeżdżą na pusto. Chory Olsztyn a ratusz i ludzie… Czytaj więcej »

sdsdasd
11 sierpnia 2023 09:05

CZEMU NIE ZASYPALI JESZCZE DZIURY W CENTRUM MIASTA? gdzie można kupić widokówki z dziurą?

Polecane
Ogłoszenia