fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Czołowe zderzenie rowerzysty z autem

Wiadomości Czołowe zderzenie rowerzysty z autem

O dużym szczęściu może mówić 58-letni rowerzysta, który będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek. Mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącą z naprzeciwka mazdą. Jak okazało się, sprawca zdarzenia był pijany. Trafił do szpitala ze złamanym obojczykiem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17.00 na trasie Kunik- Praslity. Jadący rowerem mężczyzna zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącą z naprzeciwka mazdą. 58-latek z urazem obojczyka trafił do szpitala. Jak okazało się, był pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak mówią policjanci, rowerzysta może mówić o dużym szczęściu. Kierowcy jednośladów, podobnie jak piesi i motocykliści to tzw. „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Oznacza to, że nie są osłonięci karoserią, nie chronią ich pasy ani poduszki powietrzne. Nawet z pozoru niegroźnie wyglądające zdarzenie drogowe z ich udziałem może być tragiczne w skutkach.

Dlatego funkcjonariusze ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno kierowców, rowerzystów jak i pieszych o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drogach. Nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x