22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Olsztyńska baristka Natalia Kwiatkowska piąty raz mistrzynią Polski

OlsztynOlsztyńska baristka Natalia Kwiatkowska piąty raz mistrzynią Polski

Natalia Kwiatkowska z Olsztyna po raz piąty została Mistrzynią Polski Baristów. W zawodach Brewers Cup 2021 zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Baristów, a rok wcześniej została Wicemistrzynią Polski Baristów.

reklama

Sukcesy na arenie międzynarodowej

Natalia Kwiatkowska ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród. Trzy razy reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata baristów oraz dwa razy Irlandię. Jak sama przyznała „To duży sukces i nie tylko mój. Prowadzimy palarnię kawy w Olsztynie, a zawody to jest zawsze praca zespołowa. Polega na pracy zawodnika, trenera i drużyny. Trzy razy miałam przyjemność reprezentować Polskę na mistrzostwach świata baristów i dwa razy Irlandię. Mój najwyższy wynik to 7. miejsce na świecie”.

Zwyciężczynie zawodów

Najlepszą polską baristką została Dominika Kowalska. Pierwsze miejsce w zawodach Brewers Cup zdobyła Natalia Kwiatkowska, która zdobyła również tytuł wicemistrzyni Polski Barista.

reklama

Łącznie w konkursie wzięło dziewięcioro zawodników, a w rywalizacji o Mistrzostwo Polski Brewers Cup wzięły udział 24 osoby. Zawody były organizowane przez Speciality Coffee Association Polska. Zaangażowanych było 30 sędziów, którzy oceniali przygotowywane przez uczestników mistrzostw kawy.

Jak powiedział Marcin Rzońca z SCA Polska „Rywalizacja była zacięta, a różnice punktowe niewielkie, co pokazuje wysoki poziom polskich baristek i baristów. Rywalizacja po raz kolejny udowodniła, że Polska scena kawowa kobietami stoi i tę tendencję widać w naszym kraju od kilku lat. Dominika debiutowała na scenie, to był jej pierwszy występ na zawodach, a sięgnęła po mistrzowskie trofeum i będzie reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w tym razem w Atenach, w czerwcu tego roku. Natalia Kwiatkowska, dwa lata z rzędu zdobywająca tytuł Mistrzyni Polski Barista, zajęła drugie miejsce, potwierdzając swoje bardzo dobre przygotowanie. Wygrywając Mistrzostwa Polski Brewers Cup potwierdziła, że można być dobrym baristą w szerokim zakresie”.

Zwyciężczyni Brewers Cup zdobyła także tytuł wicemistrzyni Polski Barista. Jak powiedziała Natalia Kwiatkowska, na co dzień pracująca w palarni Bless Coffee Roasters „To dla nas ogromny sukces i duma. W zawodach brali udział bariści światowej klasy. Podczas obu konkurencji serwowałam tą samą kawę, oczywiście przygotowaną inaczej, jeśli chodzi o profil wypalenia. Ważne było dla mnie, by móc sprawdzić tę kawę pod różnymi względami. Wybierając ją, mieliśmy pełną świadomość, że jest ona światowej klasy, ale chcieliśmy zobaczyć, co powiedzą także sędziowie. To ważne z punktu widzenia potwierdzenia naszych kwalifikacji”. Teraz zwyciężczynie będą reprezentowały Polskę w swoich kategoriach podczas mistrzostw świata w Atenach, w czerwcu tego roku.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane