4 C
Olsztyn
wtorek, 20 lutego, 2024
reklama

14-letnia Ania Kawa z Olsztyna ma szanse reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Szachach

Olsztyn14-letnia Ania Kawa z Olsztyna ma szanse reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata...

Trwa zbiórka na pokrycie kosztów udziału 14-letniej Ani Kawy z Olsztyna w Mistrzostwach Świata i Europy Juniorów w Szachach.

reklama

Ania Kawa ma 14 lat i pochodzi z Olsztyna. Jest podopieczną Fundacji „Szalony Krasnolud” i zawodniczką LZS Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu w powiecie olsztyńskim.

reklama

O zdolnej nastolatce pisaliśmy już dwukrotnie: gdy została Wicemistrzynią Polski Juniorek w Szachach 2022 i kiedy została powołana do Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Szachowego.

Ania Kawa odnosi liczne sukcesy

Patrząc na sukcesy 14-latki, trudno uwierzyć, że grać w szachy zaczęła zaledwie cztery lata temu.

Tytuł Wicemistrzyni Polski Juniorek Młodszych w Szachach uzyskała z najwyższym od ośmiu lat wynikiem w tej kategorii wiekowej spośród reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego. Świetnie zaprezentowała się w greckim Rodos na Mistrzostwach Świata Juniorów w Szachach Błyskawicznych, gdzie zajęła czwarte miejsce, i Mistrzostwach Świata Juniorów w Szachach Szybkich, gdzie uzyskała miejsce siódme.

reklama
14-letnia Ania Kawa z Olsztyna ma szanse reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Szachach sport Olsztyn, Wiadomości

Swoje umiejętności potwierdziła po raz czwarty w ciągu pięciu miesięcy podczas zakończonego 17 lipca 2022 roku Finału Centralnego 64. Ogólnopolskiego Masowego Turnieju Szachowego LZS o „Złotą Wieżę 2022”. Do tej pory żadna szachistka z Warmii i Mazur nie uzyskała takich wyników w tak krótkim czasie.

Nic więc dziwnego, że nastolatka otrzymała powołanie do prowadzonej przez Polski Związek Szachowy Kadry Narodowej Juniorów.

Ania Kawa może reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata i Europy

Młoda olsztynianka wywalczyła sobie prawo startu w dwóch imprezach o randze mistrzowskiej.

Pierwsza z nich to Mistrzostwa Świata Juniorów w Szachach, które odbędą się od 5 do 18 września 2022 roku w Mamaia w Rumunii. Ania będzie jedną z pięciu Polek w kategorii D14.

Druga to Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach, zaplanowane na 5 do 15 listopada w miejscowości Antalaja w Turcji.

Obie imprezy są jednak kosztowne.

Trwa zbiórka na wyjazd Ani na mistrzostwa

Na stronie zrzutka.pl pojawiła się zbiórka na wyjazd młodej szachistki wraz z opiekunką na mistrzostwa.

Koszt udziału w Mistrzostwach Świata Juniorów wynosi około 17 tysięcy złotych. Reprezentantkę Warmii i Mazur, ale też całej Polski, wsparł Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który dofinansował część kosztów.

Udział w Mistrzostwach Europy Juniorów to około 14 tysięcy złotych. Część kosztów pokryje, w ramach dofinansowania Wicemistrzyni Polski, Polski Związek Szachowy.

14-letnia Ania Kawa z Olsztyna ma szanse reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Szachach sport Olsztyn, Wiadomości

Nadal brakuje łącznie około 23 tysięcy złotych.

Co ważne, na Mistrzostwa Europy Juniorów Ania musi się zgłosić do końca miesiąca, inaczej straci szansę na udział w tych prestiżowych zawodach.

Anię Kawę można wesprzeć na stronie zrzutki: Ania Kawa na Mistrzostwach Świata i Europy w Szachach!

Warto zajrzeć także na facebookowy profil Fundacji Szalony Krasnolud, której podopieczną jest zdolna olsztynianka.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
rut
11 sierpnia 2022 19:55

Co za dziadowskie rządy w tym naszym mieście. Żeby dziewczynie z takim talentem nie opłacić udziału w tych imprezach? Gdyby suma dla miasta była w jakiś sposób znacząca, ale 30 tys. zł? Ale na podwyżki dla siebie bez problemów pieniądze się znalazły. Bagno.

Polecane
Ogłoszenia