22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Stoliczek kawowy – niepozorny pomocnik dla konsumenta “małej czarnej”

Materiał partneraStoliczek kawowy - niepozorny pomocnik dla konsumenta "małej czarnej"

Stoliczki kawowe pojawiły się jako odpowiedź na potrzebę posiadania małego praktycznego mebelka, przy którym usiądziemy na krótszą chwilę aby dosłownie wypić kubek kawy i wrócić do swoich zajęć. Oczywiście każdy z nas ma w domu większy stolik kuchenny czy ławę w salonie ale często zdarza się, że jesteśmy ograniczeni czasowo i chcemy dosłownie na chwile przycupnąć i doładować akumulatory kubkiem małej czarnej, stąd określenie stoliczek kawowy, jako iż od początku swojego istnienia był on wykorzystywany najczęściej w takim celu.

reklama

Ewolucja form stolików kawowych

Tradycyjne stoliki kawowe to małe drewniane stoliczki o pełnych formach, których zadaniem było pomieszczenie małego zestawu kawowego. Takie stoliczki najczęściej były kwadratowe, dość niskie i posiadały jeden główny blat. Z czasem gama takich stoliczków powiększyła się znacznie i zaczęły one przybierać różne formy.

Popularne stały się okrągłe stoliczki kawowe na trzech nóżkach, widywane, chociaż rzadziej, prostokątne oraz komplety dwóch stoliczków kawowych z których mniejszy wsuwany jest pod większy. Stoliczki zaczęły zyskiwać dodatkowe blaty, na których możemy umieścić małą dekorację, drobny wazonik z kwiatem, bądź odłożyć książkę do której wrócimy. Nowoczesne stoliki kawowe stały się bardzo funkcjonale i często producenci zaczęli wyposażać je w szuflady i z czasem małe stoliczki stały właściwie czymś na wzór ław kawowych.

reklama

Klasyczne drewniane i nowoczesne stalowe o szklanych blatach

Klasyczne stoliki kawowe były cale wykonywane z drewna. Czasem w blaty drewnianych były osadzane szklane elementy ale zdecydowanie dominowało drewno. W drugiej połowie XX wieku zaczęła się masowa, komercyjna produkcja innych materiałów jak stal czy aluminium. Pojawiły się fabryki, które mogły maszynowo umożliwić produkcję mebli z nowoczesnych materiałów. Blaty drewniane zostały obecnie zastąpione najczęściej przez szklane.

Obecnie mamy więc praktycznie nieograniczoną możliwość znalezienia dla siebie modelu dopasowanego zarówno pod względem upodobania co do użytego materiału jak i formy. Możemy wybrać dla siebie taki model, który będzie idealnie dopasowany do naszego obecnego wnętrza.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane