-3 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn chce wynajmować od przedsiębiorców toalety

OlsztynOlsztyn chce wynajmować od przedsiębiorców toalety

Włodarze Olsztyna prowadzą rozmowy z restauratorami. Chcą od nich wynajmować… toalety.

W Olsztynie brakuje toalet

reklama

W stolicy Warmii i Mazur brakuje publicznych toalet. Przede wszystkim zauważają to odwiedzający miasto turyści, którzy w sezonie letnim często muszą korzystać z uprzejmości pracowników pubów i restauracji. Nie wszystkim właścicielom taki stan rzeczy odpowiada, wielu z nich ustaliło dla osób niebędących gośćmi danego lokalu wysokie opłaty.
Władze Olsztyna mają jednak pomysł, jak rozwiązać ten problem: będą wynajmować toalety.

Miasto będzie wynajmować toalety

Pomysł wynajmu toalet od przedsiębiorców nie jest nowy. Już w 2016 roku miasto podpisało umowy z restauratorami na Starym Mieście, między innymi z Casablanką czy Browarem Warmia nad Łyną.
Okazuje się, że urząd chce wrócić do tego rozwiązania.
– Rozmowy prowadzone są z pięcioma restauracjami. W grę wchodzi między innymi Casablanka, Sphinx oraz Mexicana – powiedział „Gazecie Wyborczej” prezydent Piotr Grzymowicz.
Umowy mają obowiązywać od 1 lutego do 30 listopada bieżącego roku, a ich łączny koszt za cały ten okres wyniesie 50 tysięcy złotych.

Olsztyn w kultowej grze Monopoly
reklama


Poza tym miasto zainwestuje w przenośne kontenery, które staną przy amfiteatrze, w okolicy ogródka jordanowskiego przy ulicy Barcza i obok placu, z którego odjeżdżają autobusy przy ulicy Przemysłowej.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gato
6 lutego 2023 10:58

Miasto będzie wynajmować od przedsiębiorców toalety za… pieniądze uzyskane od nich z astronomicznej podwyżki opłaty za śmieci, haraczu (podatku) od lokali, droższej koncesji na sprzedaż piwa itd… itp…

Anonimowo
6 lutego 2023 12:03

Zazwyczaj restauracje są czynne od 13:00. Turyści przyjeżdżają już nawet przed 10:00, co oznacza że do 13:00 trzeba będzie się zakręcić na kurek…sikania nie będzie!

Popularne
Ogłoszenia

Olsztyn w kultowej grze Monopoly

Olsztyn w kultowej grze Monopoly