fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Prezydent Piotr Grzymowicz nie chce wesprzeć olsztyńskich cheerleaderek

OlsztynPrezydent Piotr Grzymowicz nie chce wesprzeć olsztyńskich cheerleaderek

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Osiem cheerleaderek ma możliwość wyjazdu do Stanów Zjednoczonych na mistrzostwa świata. Jedyny problem stanowią niewystarczające środki finansowe. Olsztynianki zwróciły się z prośbą o pomoc do prezydenta miasta. Piotr Grzymowicz nie wyraził zgody na dofinansowanie wyjazdu.

reklama

Cheerleaderki są zawodniczkami Olsztyńskiego Stowarzyszenia Tańca Sportowego Soltare. Osiem z nich otrzymało powołanie do kadry narodowej na mistrzostwa świata ICU, które odbędą się w kwietniu w amerykańskim Orlando, w stanie Floryda. Reprezentowałyby nasz kraj w kategorii Cheer All Girls Junior.

Takie powołanie to duże wyróżnienie, nic więc dziwnego, że towarzyszą mu ogromne emocje. Niestety, oprócz radości i dumy z osiągnięć, cheerleaderki muszą się zmierzyć z poważnym problemem. Koszt wyjazdu do Stanów Zjednoczonych przekracza możliwości finansowe klubu. Trwają gorączkowe poszukiwania sponsorów.

reklama

Patrycja Wieczorek, jedna z trenerek w Soltare, określa całkowity koszt uczestnictwa w zawodach ośmiu cheerleaderek i dwóch trenerów na około 100 tys. złotych. Ta kwota zawiera noclegi, przeloty, kostiumy sceniczne, ubezpieczenie i wpisowe, które trzeba uiścić, aby móc wziąć udział w zawodach. Ten wyjazd jest dla zawodniczek spełnieniem marzeń, jednak jego koszty znacznie przewyższają ich możliwości.

Olsztyńskie PWiK, wzorem gminy, pozbywa się akcji Stomilu Olsztyn. Poszukuje inwestora

Przedstawicielki Soltare szukają sponsorów. Zwróciły się do prezydenta Olsztyna z prośbą o dofinansowanie wyjazdu. Liczyły na 10 tys. złotych. Piotr Grzymowicz nie wyraził zgody.

reklama

Cheerleaderki na swoim profilu facebookowym zamieściły wpis, w którym wyraziły swoje rozgoryczenie brakiem wsparcia od władz miasta, jak podkreślają, po raz kolejny. Zaznaczają także, że zawodniczki z innych miejscowości uzyskują taką pomoc, one mogą liczyć tylko na swoich sympatyków. Do nich właśnie zwróciły się z prośbą o wsparcie zrzutki, którą założyły na ten cel. W poście zamieściły stosowny link.

Przedstawicielki stowarzyszenia zamieściły na facebooku również treść pisma, które otrzymały od prezydenta miasta. Piotr Grzymowicz wyjaśnia w nim, że samorząd Olsztyna nie ma możliwości wsparcia tego przedsięwzięcia z uwagi na napięty budżet, który nie pozwala na nieplanowane wydatki. Podkreśla, że chętnie by to zrobił, ale aktualne decyzje rządu oraz gospodarcze problemy wynikające z pandemii zmuszają samorządy do istotnych korekt budżetu. Wiąże się to także ze znacznym ograniczeniem funduszy na kulturę, w tym jubileuszy, wyjazdów artystycznych, spotkań, koncertów, publikacji i tym podobnych.

V Mistrzostwa Warmii i Mazur w Esporcie

Udział w mistrzostwach świata to nie tylko olbrzymie wyróżnienie, ale też ważny etap kariery olsztyńskich cheerleaderek, ponieważ może je doprowadzić do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Soltare podaje numer telefonu dla osób chcących wesprzeć wyjazd zawodniczek do Orlando: 609 274 054. Jest też zogranizowana zrzutka: zrzutka.pl/876b8n

Prezydent Piotr Grzymowicz nie chce wesprzeć olsztyńskich cheerleaderek sport Olsztyn, Wiadomości
reklama
reklama
reklama
reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama