6 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przy ulicy Grunwaldzkiej miały powstać nowe bloki, ale pojawił się problem ze spadkiem

OlsztynPrzy ulicy Grunwaldzkiej miały powstać nowe bloki, ale pojawił się problem ze...

Olsztyński magistrat zdecydował o zawieszeniu postępowania w sprawie wydania warunków zabudowy dla nowych bloków w centrum miasta. Na przeszkodzie stanęły niezałatwione sprawy spadkowe.

Przy ulicy Grunwaldzkiej miały powstać nowe bloki

reklama

Prawie rok temu olsztyński ratusz sprzedał jedną z działek przy ulicy Grunwaldzkiej, położoną nieopodal Starego Miasta. Nieruchomość sąsiadowała z kamienicą, w której do niedawna działał jeden z najstarszych w stolicy Warmii i Mazur antykwariatów, miała 1239 metrów kwadratowych powierzchni i była zabudowana budynkami przeznaczonymi do rozbiórki. Przeznaczono ją pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z usługami.

Oferta wzbudziła duże zainteresowanie. Ostatecznie działkę sprzedano za około 4 miliony złotych.

Nierozwiązane sprawy spadkowe wstrzymały budowę

reklama

Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, nowy właściciel nieruchomości złożył w olsztyńskim ratuszu wniosek o wydanie warunków zabudowy oraz o wydanie pozwolenia na budowę.

Olsztyn wyprzedaje gigantyczne grunty

Pojawił się jednak problem – nierozwiązane sprawy spadkowe. Przed podjęciem decyzji miasto musi poznać zdanie wszystkich zainteresowanych. Dlatego postanowiło zawiesić postępowanie w tej sprawie do czasu ustalenia prawowitych spadkobierców.

reklama

„Organy administracji publicznej obowiązane są zapewnić stronom czynny udział w każdym stadium postępowania, a przed wydaniem decyzji umożliwić im wypowiedzenie się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań” – czytamy w uzasadnieniu decyzji urzędu.

Ratusz zobowiązał wnioskodawcę do wystąpienia w wyznaczonym terminie do właściwego sądu o wydanie postanowienia w kwestii stwierdzenia nabycia spadku albo poświadczenia dziedziczenia po zmarłym.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
jep
1 lutego 2023 10:12

Pod żadnym artykułem o staroniwej nie można już komentować. Ludzie jej wytknęli bezskuteczne działania pod publiczkę to się baba wkurzyła. Już nie ma komentowania pod sponsorowanymi artykułami staroniowej. Nie głosować na staroniowe, arentowe, kulasków i innych arczaków. Dobrym działaniem na rzecz obywateli zdobywa się głosy a nie pójściem na łatwiznę i wykupowaniem płatnych artykułów.

Anonimowo
31 stycznia 2023 22:25

HE he he ale kasiorkę miasto przytuliło

Popularne
Ogłoszenia

33-latka z Olsztyna oferowała wynajem fikcyjnego mieszkania. Teraz za to odpowie

33-latka z Olsztyna oferowała wynajem fikcyjnego mieszkania. Teraz za to odpowie