3 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 lutego, 2024
reklama

Wirtualne msze dotarły na Warmię i Mazury. Nowa moda wśród młodzieży

OlsztynWirtualne msze dotarły na Warmię i Mazury. Nowa moda wśród młodzieży

Nowa moda związana z wirtualnymi mszami dotarła na Warmię i Mazury. Cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży.

reklama

Na czym polega wirtualna msza?

Nastoletni gracze wcielają się w role duchownych i wiernych. Przygotowują nabożeństwa oraz biorą w nim udział. Jak mówią gracze z Olsztyna „Normalnie czyta się Pismo Święte, wszystkie nabożeństwa, które są normalnie w kościele. (…) Wszyscy siedzą w ławkach, jest normalna msza i widać postacie, którymi sterują gracze zza komputera. (…) Zbiera się całkiem dużo osób – czasami po 6-7 tysięcy i jest to bardzo ciekawe. Większość osób w mojej szkole na pewno miała styczność z tą grą”.

Kościół zabrał głos

Jak powiedział Cordian Szwarc, proboszcz parafii Chrystusa Króla w Olsztynie “Trudno ocenić, czy to zjawisko jest dobre, czy złe”. Dodaje również, że „Może warto poszukać w nim większej głębi”. Wskazuje również na fakt, że „Mamy szereg zachowań wśród młodzieży, które moglibyśmy potraktować zero-jedynkowo, a kiedy wejdziemy w głębię, to widzimy, że kryje się za tym jakaś większa potrzeba, głębsza rzeczywistość odkrywania. To bardzo ciekawe”.

reklama

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Czytek
24 stycznia 2023 08:07

Do tego wdrożą płatne gifty i kościół odżyje finansowo, bo duchowo leci w dół po równi pochyłej.

Polecane
Ogłoszenia