3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Młodzież kręci filmy o Unii. Olsztynianie wśród finalistów

WiadomościMłodzież kręci filmy o Unii. Olsztynianie wśród finalistów

W czwartek (29.10) poznamy zwycięzców konkursu filmowego „Warmia i Mazury – nasza Mała Ojczyzna zmienia się dzięki Unii Europejskiej”. W grupie czterech finalistów znalazła się także drużyna z Olsztyna.

reklama

Młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Warmii i Mazur nagrywała filmy obrazujące zmiany, jakie zaszły w ich najbliższym otoczeniu dzięki unijnym funduszom. Konkurs zorganizowano w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast „Open Days 2015”. W wydarzenie zaangażowany jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn.

Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do czynnego zainteresowania tematyką Unii Europejskiej, skierowanie uwagi na zmiany, które zaszły w ich najbliższym otoczeniu dzięki funduszom UE, popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych i ich roli w procesie rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego – wyjaśniają pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

reklama

W tym roku komisja konkursowa do grona ścisłych finalistów wybrała filmy z Elbląga, Zalesia i Olsztyna. Drużyna z naszego miasta odpowiada za obraz „Zmiana na lepsze z Unią Europejską”. Przygotowany został przez uczniów Społecznego Gimnazjum 101 w Olsztynie: Ignacego Błotniaka, Łukasza Antoszewskiego i Jakuba Dębowskiego pod kierunkiem Urszuli Młodzianowskiej.

Wręczenie nagród przez marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina wraz z prezentacją nagrodzonych filmów odbędzie się o godz. 11 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia